Dobrý den,

tak i ja se přidám k dnešnímu tématu o jménech. Jak jsem k němu přišla? Máma měla připravená 3 dívčí jména Kateřina, Markéta a Kristýna. Táta Kristýnu odmítal, protože tenkrát na operačním sále pracovala sestřička tohoto jména a prý byla strašně ošklivá a tlustá a tak asi nechtěl abych mu jí připomínala. A protože jsem se narodila v polovině listopadu a u nás se svátky stejně moc neslaví, tak jsem nakonec skončila jako ta Kateřina.

Máma pochází z Moravy a tam se Kateřinám říká spíše Katuško a Káťo, takže jsem pro naše byla většinou ta Káťa, když něco potřebovali tak Kačenka a když jsem zlobila tak Kateřina. Občas dokonce kachna.

Na zdrobnělinu Katka byli a jsou alergičtí do dnešního dne a i já tohle oslovení nerada slyším. Kamarádky to ví a tak mi místo Katka říkají Kačka.

A zvířecí jsem za svobodna neměla jen křestní jméno, ale i příjmení a sice Kozlíková. To bylo příčinou spousty žertů ze strany spolužáků ... takže na mě volali kozo, kozle a můj idol za mnou v lavici na mě dělal mééééé, méééééé. Velice potupné, dneska se tomu už jenom směju. Na VŠ jsem se pak stala kůzletem a to je i mou přezdívkou tady na žínce, protože Kačenka už tady byla.

Na druhou stranu jsem ráda, že jsem holka, protože coby kluk bych byla Matěj. Nevím jestli si vzpomínáte na večerníček kozlík Matěj. Nejsem si jistá, jestli bych se chtěla celý život jmenovat právě po večerníčkovi.

A moje děti? Prvorozenému vybrala jméno tchýně, je to Pavel po mém tátovi, pro nás ovšem Pája, Pajuška, Pajunda. Pro holčičku jsem si vždy prála jméno Magdalenka, ale když umřela moje babička, která se o mě brzy po narození starala až do 1 roku, protože máma studovala, slíbila jsem ji u rakve, že až se mi narodí holčička, bude po ní Ludmila, že se mi tak vrátí. A tak máme Lidušku, která se babičce povahově opravdu hodně podobá. Je stejně tvrdohlavá jako byla ona. Do třetice jsem se těšila na tu Magdalenku, ale manželovi se to jméno nelíbilo a tak jsme hledali kompromis ... a tím byla právě Kristýnka, kterou jsem měla být já. A musím doufat, že Magdalenka bude alespoň třeba mojí vnučkou, kdo ví. Na to si ještě hodně dlouho počkám.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Za malou chvíli se dozvíte jména dvou vítězek dnešní soutěže i jméno autorky nejzajímavějšího příspěvku k dnešnímu tématu.

Reklama