Nikdy jsem nevěřila, že ze mne někdy bude alergik. Ségra ta byla od mala alergická snad na všechno a přecházela až do astmatu. V prváku na VŠ jsem zjistila, že jsem alergická na jakýkoliv kov, kromě zlata, který přišel do kontaktu s moji kůží. Měli jste vidět můj krk, když jsem se vyfešákovala na ples a ozdobila se kočičím zlatem. A stačilo na to jen par hodin.

S prvním dítětem přišla alergie na lískové oříšky. Krásné jsem si je zobala a najednou otekly krk, šílené svedeni, naštěstí, ač u našich nikdy žádný medikament nenajdu, protože kovářova kobyla vždycky chodí bosa a o doktorech to snad platí dvojnásob, se nasel Zodac, který tam asi nechala sestra.

S druhým dítětem jsem jaro a léto zaháněla Zodacem úporné svedeni v krku. Alergologii jsem stale vynechávala, protože se to dalo s tím jedním práškem zvládat.

A u třetího dítka ... hádejte, jen co napadl sníh začala jsem kašlat a kašlala jsem dokud neslezl úplně dolu. Na plicním prohlásili, že to nejspíš bude alergie s nádechem astmatu na chlad a já si to specifikovala na ten sníh, protože opravdu v momentě kdy zmizel, zmizel i můj kašel. Je to 14 dni co prý začaly kvést břízy, já od té doby opět kašlu, smrkám, svědí  a slzí mi oči, svědí mě v krku. Na zítřek jsem objednaná na svoji první alergologii a doufám, že mi pomůžou. Je to strašně nepříjemné, člověk by nejraději strčil hlavu pod vodu aby se k němu ten pyl nedostal, jenomže vysvětlete 3 malým dětem, že maminka ven nemůže, protože se tam dusí a noc tráví pochodováním po byte a kašlem do polstare aby nikoho nevzbudila J

Takže u mne platí, čím víc děti, tím víc jsem alergičtější. Naštěstí na další robátko už se nechystám, tak doufám, že už zůstanu na tom, na čem jsem dneska. Tak mi držte palce, ať není ještě hůř.

Alergikům zdar, alergiím zmar.

kuzle

Alergie - to je téma na dnešek. Máte i vy nějakou? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama