Pěkný panelákový příběh se všemi plusy i minusy přišel od kamarádské čtenářky s nickem Kůzle. Jestli to neznáte a zajímá vás, jak se bydlí na takovém pražském Jižním městě, tak si její příspěvek určitě přečtěte.

Dobrý den všem žínkám.
Posilam článek k dnešnímu tematu: Co mě štve na mém bydlení

Bydlíme už téměř 10 let na Jižním městě v Praze v paneláku. Musím říct, že nám tam žije celkem prima, na metro je to 5 minut, do lesa zhruba taky tak, dokonce i na rybník můžeme v zimě chodit bruslit, v létě se potom koupat na přehradu. Je to tam tak 10 minut chůze. Děti znají domácí zvířátka i z reality a ne jen na obrázku, chodíme krmit ovečky, kozy, prasátka, koně, slepice, husy. Sportovního vyžití na hřišti mají taky spoustu, jen na tom našem sídlišti je jich nejméně 5.

Bydlení v paneláku má své plusy a minusy samozřejmě. Za plus považuji několik prima kamarádek, které v něm bydlí. Zejména na tu ve 4. a 11. patře nedám dopustit J S tou z 11.patra pořádáme žehlící party, kdy si donese prádlo, prkno, žehličku, pustíme si romantiku a povídáme a žehlení nám krásně ubíhá. Když někdy zapomenu něco koupit není problém oběhnout holky a u některé chybějící ingredienci vždycky najdu.

Co mi ovšem vadí na bydlení v paneláku je fakt, že v některém patře bydlí Ferda mravenec, který má potřebu vrtat vždy v tu nejnevhodnější dobu. Obzvlášť mě vytáčel, když děti byly malé a on začal se svojí prací v době, kdy měly jít spát. Za ty nadávky, kterými jsem ho v duchu častovala, by se styděl i ten dlaždič.

Také výtah mi čas od času zvedne mandle, protože nefunguje zásadně, když táhnu hromadu tašek s nákupem, nebo se vracíme od rodičů s rukama ověšenýma jako Ježíšek. Máme sice průchozí 3 vchody vedle sebe, jenže v 6. a v 10. patře a my bydlíme v 8. Takže nám nezbývá než 2 patra buď sejít nebo vyjít. 

A v neposlední řadě papírové zdi také nejsou zrovna příjemné. Takže vím, že se někde odehrává jakýsi zápas, protože soused řve na celé kolo goooooool  a po ránu se dusím na toaletě kouřem z cigarety, který nějaký dobroděj posílá na uvítanou všem ostatním spolubydlícím stoupačkami.

Přesto jsem ráda tam, kde jsem, i když bych si možná někdy v budoucnu ráda pořídila nějaký malý domeček, kam bychom se s celou tou naší bandou určitě lépe vešly.

Mějte hezký den

Kůzle

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

Pěkný panelákový příběh, se všemi výhodami a nevýhodami. Ale myslím, že kdybyste se odstěhovala, tak byste kamarádkám chyběla:)
To, jak to máte s tím žehlením, je úžasné. Nechcete mě přibrat do party ))
Pěkný den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama