Hezký den. Jednou, bylo mi asi tak šestnáct let jsem navštívila Paříž.Mojí průvodkyní se stala žena jménem Gervais,byla hodná,pracovitá,ale bohužel moc štastný život neměla.

S ní a s její rodinou jsem se podívala do katedrály Notre-Dame,prošla jsem několikrát pod Vítězným obloukem naChamps Elysé es.Poznala jsem i temné uličky a zákoutí ,která většinou nejsou turistickým lákadlem.Viděla jsem špínu tohoto velkoměsta i jeho oslnivý lesk.Unavená z ruchu a zmatku města jsem hledala klid v parcích a zahradách v Tuileries.Vyjíždky kočárem do Boulońského lesíku se mi staly milou kratochvílí.O večerních procházkách kolem Seiny bych mohla povídat a povídat..........

Škoda jen že tohle všechno jsem si pouze vysnila v hlavě při čtení mého oblíbeného románu.Tak tedy ano,místo které bych jednou chtěla spatřit je Paříž ,podívat se na ta místa která znám jen z pohlednic a dokumentů a přesvědčit se na vlastní oči jestli jsou opravdu tak krásná jako jsem si je vysnila. Ovšem více než Paříž bych chtěla znovu uvidět malý domeček mé prababičky,který stál v Třebčíně a kam jsme jezdili na prázdniny.Pamatuju si na broskvoň před domečkem na malou zahrádečku plnou krásných květin ,na babiččiny ruce .... Bohužel tenhle sen se mi už nikdy nesplní,prababička odešla ,děti dům prodaly a ted už tam bačuje nový majitel.Strom pokácel ,kytičky vytrhal,plácek vybetonoval.Ještě že mi zůstaly vzpomínky.

Krásný den a at se vám všem splní vaše cestovatelské sny.A nejen ty.

Kuty

Text nebyl redakcí upraven.

Paříž je nádherná, určitě vás nezklame :-) A s tím zbytkem se bohužel už nic nenadělá.

O jakém místě si sníte? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama