Benefiční festival, jehož výtěžek je určen na výstavbu rehabilitačního centra pro pacienty s roztroušenou sklerózou se tentokrát uskuteční 2.června 2012 v Kutné Hoře.

  • Co: Kutnohorské Rockování
  • Kdy: 2. června 2012
  • Kde: areál zimního stadionu v Kutné Hoře

Za účasti oblíbených zpěváků a kapel se 1.ročníku povedlo upozornit na závažné onemocnění, které postihuje i mladé lidi. Nejinak tomu bude i v tomto roce.

Upozornit na problematiku onemocnění roztroušené sklerózy a podpořit svým vystoupením projekt rehabilitačního centra
tentokrát přijede Petr Kolář s kapelou , skupina Buty, Vlasta Horváth s kapelou, Láďa Spilka s kapelou a Marcela Březinová s kapelou OK Band. Sobotní den bude vskutku nabitý. Organizátoři připravili program pro děti, který odstartuje ve 13 hodin soutěžemi, atrakcemi a kouzelnickou klauniádou vynikajícího španělského kouzelníka.

Již v roce minulém jsme veřejnost informovali o tom, že v současné době je více než 19 tisíc pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy. Specializované rehabilitační centrum pro tyto pacienty v České republice jasně není. Stejně jako je potřeba léčba farmaceutická, je důležitá i dlouhodobá rehabilitace, aby docházelo ke snižování invalidity. K vybudování rehabilitačního centra chybí to podstatné a to jsou finance na zakoupení objektu a následné rekonstrukce. Autorka projektu paní Věra Suchá, která se v tomto roce stala vítězkou Sestry roku se dlouhodobě snaží nejen o informovanost veřejnosti, ale právě o vybudování rehabilitačního centra pro pacienty s diagnózou RS. Jedinou změnou je místo konání akce.Máme připravenou suchou i mokrou variantu. Pokud nám počasí bude přát, koncerty budou pod širým nebem a to v areálu zimního stadionu v Kutné Hoře. Pokud by nám předpověď naznačovala špatné počasí, koncerty budou uvnitř zimního stadionu. Proto diváci nemusí otálet se zakoupením vstupenek (k dostání v sítích Ticket Art). Na závěr bychom již touto cestou chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě Rockování podílejí a šli společně s námi v této nelehké době do charitativního projektu. O to víc si vážíme všech návštěvníků, kteří nás přijdou podpořit stejně jako v roce minulém a pomůžou tak společně s námi vybudovat rehabilitační centrum.“řekla organizátorka a manažerka projektu Hanka Ulmanová.

rock

Reklama