
Podle těchto výzkumů se zdá, že pokud mají budoucí dívky v embryonálním stádiu nadměrné množství mužských hormonů, jsou to budoucí „mužatky“ s mužským vzezřením a způsobem myšlení. Pokud naopak mají chlapecká embrya nadměrné množství ženských hormonů, stávají se z nich zženštilí přejemnělí muži. Ani velký přebytek těch „správných“ hormonů není v pořádku, neboť z chlapců pak vyrůstají nepřirození útoční supermuži a naopak předimenzované ženy jsou pak příliš emotivními bytostmi s nedostatkem logiky. Všechno chce prostě svou míru.
Proto by se budoucí maminky měly vyvarovat všech událostí, které mohou nepříznivě ovlivnit hormonální hladinu nenarozených dětí. Těmito událostmi mohou být:
1.Velký a dlouhodobý stres – pokud těhotnou ženu potká nějaká tragédie v rodině nebo jiná podobně zátěžová stresová situace, měla by raději vyhledat pomoc odborníka z řad psychologů nebo psychiatrů, aby jí pomohl se se stresem vyrovnat. Rovněž přílišné pracovní nasazení a zátěž může působit jako dlouhodobý stres – je lepší zůstat doma a obětovat část kariéry zdraví miminka.
2. Podávání hormonálních přípravků – žena by vždy měla oznámit lékaři, že je těhotná, a pokud doktor chce ordinovat jakoukoli medikaci, měla by si ověřit, zda jsou to přípravky vhodné pro těhotné ženy.
3. Barbituráty (uklidňující léky „na spaní“) – v žádném případě v těhotentví neužívat! Pokud by se objevil problém nespavosti nebo neklidu, je lépe využívat bylinné nebo aromaterapeutické prostředky, ale vždy po poradě s lékařem.
4. Nadměrná fyzická zátěž – ať už dlouhodobá nebo jednorázová. Těhotná ženy by se měla šetřit a nevystavovat své tělo přílišné námaze.
Nový komentář
Komentáře
tak to je presne nase spoluzacka stres v tehotenstvi
Anonym: to nenío vyvyošvání, ale o rozdílech
Anonym: Ono by bylo dobré ten článek správně pochopit, pak by tě to třeba neděsilo.