shutterstock-495700324.jpg
Foto: Shutterstock

Módní trendy nemusíte ignorovat, ale…

Pravda je zkrátka taková, že módní trendy jsou jen málokdy určené pro plnoštíhlé ženy a dívky. I přes to, že plus size modelky hrají důležitou roli v módním průmyslu. Ale co vypadá dobře na fotkách, nemusí vždy vypadat dobře ve skutečnosti. Vzpomeňte si, kdy jste si naposledy zkusila v běžných řetězcích módní výstřelek, který by vám opravdu seděl. Z trendů, kterých je každý rok plno, si vždy vyberte opravdu jen ten, ve kterém se cítíte dobře. Z poslední doby je skvělý třeba monochromatický look, pokud nejste módní odbornice, lepší je sáhnout přece jen po tmavších barvách. Trendy nude odstíny mohou rozšiřovat, ale ve správné kombinaci je můžete zkusit. Samozřejmě nejvýhodnější a nejslušivější pro vás bude vždy černá varianta…

Mohlo by vás zajímat: Oblečte se trendy: Hitem letošního podzimu jsou límečky

Pásek jako nejlepší přítel a nadčasové střihy

Pásků byste měla mít ve skříni hned několik. Nikdy nenoste nic, co by nezvýraznilo váš pas. Ideální proto budou takzvané nadčasové střihy. Patří k nim například šaty s dlouhým rukávem, úzkým pasem a sukní pod kolena do písmene A. Jakékoliv jiné šaty, které nebudou mít zvýrazněný pas, zvýrazněte páskem. Pokud obléknete černé, přepásejte je kontrastním bílým páskem. Pokud máte své nohy ráda a líbí se vám, klidně noste šaty i sukně nad kolena, jestliže je nerada ukazujte, všem ženám s velikostí XL sluší typ midi. Co se týče vrchní části, ideální je „bardot“ top, který   zakryje ruce, ale  zvýrazní  dekolt.

Zapomeňte na volné oblečení

Možná si myslíte, že pytlovité oblečení skryje kila navíc. Omyl! Naopak budete vypadat mnohonásobně širší a rozhodně ne přitažlivě. Naopak přiléhavé oblečení bude lichotit vaší postavě. Vybírejte kousky, které vám budou opravdu dobře sedět. Neznamená to však, že půjdete vždy za každou cenu do obepnutých slim kalhot. Naopak kalhoty mohou být volnějšího střihu do pasu, ale k nim zvolte opravdu velmi upnutý až stahovací top v tmavé barvě. Na vrch můžete obléknout třeba saténovou košili, kterou necháte rozepnutou.

Mohlo by vás zajímat: Pletené vesty slaví návrat. Co na tento trend říkáte?

Vždy se snažte docílit toho, aby vaše postava vypadala jako přesýpací hodiny. Pásek je vaše největší zbraň!

Vrstvení je vyšší dívčí

Kdo umí vrstvit, vyzná se v módě. Když ve vrstvení nejste odbornice, řiďte se základními pravidly. Bunda či sako rozhodně nesmí končit nad pupíkem. Zapomeňte na croptopové bundičky. Buď by měly končit těsně nad boky, a pokud chcete delší, musí opět zvýrazňovat pas. Pokud kousek v takovém střihu není, použijte třeba elegantní pásek s ledvinkou. Co se týče svetrů, ty naopak můžete zakoupit ve střihu crop top, tedy v takovém, který bude končit nad pupíkem, k němu zvolte kalhoty s vysokým pasem v černé barvě. Když už chcete dlouhý svetr, tak takový, který bude jako šaty a opět použijte pásek.

Nemusíte nosit jen černou

Je pravda, že černá barva zeštíhluje, ale nemusíte se soustředit nutně jen na ni. Styling berte tak, že co chcete schovat, zahalte do tmavých barev, co naopak můžete zvýraznit, zvýrazněte světlejší barvou. Potom půjde o části těla, kterých si lidé všimnou jako první. Jestliže jste tedy hrdá na svá prsa, zvolte světlý top a tmavé kalhoty. Pokud zvolíte strečovou džínovinu, je dost pravděpodobné, že vás o pár centimentrů látka pěkně stáhne. V takovém případě můžete vypadat dobře i ve světlých odstínech.

Pozor na vzory

Se vzory je to ošemetné. Se zeštíhlením pomohou například svislé pruhy, roztomile budete vypadat v drobných puntících na tmavém podkladu. Rozhodně ale nenoste velké puntíky, protože čím větší vzor, tím budete vypadat větší. Platí to i o tom květinovém.

Větší kabelka je lepší než menší

Představte si letící vosu, která dosedne na velký bonbon. Když letí, vypadá větší než při srovnání s bonbonem. Stejně to funguje i s kabelkou. Pokud budete mít malou kabelku, budete s ní vypadat opticky větší. Když ale zvolíte střední velikost, kombinace nebude vypadat asymetricky.

Reklama