Kurz rychlovaření Poněkud Vypelichaného F@una.

Motto: Jako kuchař docela ujdu, ale jako sexuální maniak? To jsem jen pára nad hrncem,...


Milé dámy,

Baví vás domácí práce? Milujete teplo vaší kuchyně? Trávíte zde rády všechen váš volný čas? Ano? Tak to nečtěte dál a šupky, dupky zpátky ke sporáku….

Když jsem si na www.žena-in.cz přečetl, že příprava selské polévky zabere 60 min času, řekl jsem si, že pro ty, kterým je jejich čas vzácný, připravím kurz rychlovaření.

Jsem sice chlap, ale domnívám se, že každý si rád ušetří čas, který potom může strávit lezením po skalách nebo třeba lakováním nehtů. Obě činnosti mohou být pro někoho zajímavé a někdy i dobrodružné :o) Mám teorii, že příprava jídla by neměla být delší než trojnásobek času nutného ke konzumaci. Při přípravě jídla v přírodě, používám-li dehydrované pokrmy, zabere mnohdy víc času jídlo než jeho příprava :o) To ale doporučuji dělat doma pouze v případě, že přijela tchyně i s fíkusem, nebo chcete drahou polovičku donutit k podání žádosti o rozvod.

Pokusím se ukázat, jak rychle navařit večeře od pondělí do pátku.

Nechme stranou sobotní večeři, protože normální lidé v sobotu vyrážejí do přírody a jsou tedy odkázáni na stravování v restauraci , nebo buřta na ohýnku před chalupou nebo stanem. Pokud vaříte v sobotu, patříte do kategorie „šupky, dupky ke sporáku“. Nedělní oběd by asi zasloužil více péče a času - ideálně času někoho jiného. Například času matky vašeho muže. Můžete se jí případně pomstít za kritiku vámi připáleného kapra o minulých Vánocích.

Tak tedy vaření pondělí až pátek.

Snídaně jsou jednoduché, ale zrychlit ji můžete pomocí hesla dřinu strojům. Do kávovaru (překapávače) v neděli večer nalijte vodu a nasypte čaj a dejte vajíčka do vajíčkovaru. Nastavte si časovač tak, aby 5 minut před budíkem začal kávovar vařit čaj a vajíčkovar vejce. Pokud večer vyndáte máslo z lednice, bude se vám lépe a rychleji mazat na chleba.

Obědy? Ale milé dámy! Manžel se nají „dole ve městě“, dítě má zaplacené obědy ve školní jídelně. Je úplně jedno, kde bude vaše ratolest odmítat jídlo, ale takhle vás to stojí mnohem méně času. Při stravování dětí zabere dvojnásobek času přípravy pokrmu pokus nacpat pokrm do ústní dutiny dítěte. Kontrolovat, zda to ten malý terorista spolkl, lze stejně pouze rentgenem, pokud je koprová omáčka ochucena radioaktivním izotopem Boru. V nuceném stravování mají zejména učitelky bohatou praxi. Ještě teď se mi otvírá kudla v kapse.

 

Rychlý jídelníček večeří na celý pracovní týden:

Pondělí: Grilované kuře, bramborová kaše, okurkový salát.

Úterý: Hustá bramborová polévka v chlebu, piškotový pudink s jahodami a šlehačkou

Středa: Rizoto Naší Goreng s kuřecím masem a vaječnou omeletou, melounový salát

Čtvrtek: Mexické Taccos s vepřovým masem, sýrem, sýrová variace s jablkem a ořechem, teplý jablečný závin se zmrzlinou

Pátek: Plněný paprikový lusk s rýží, smažená jablka s vinným šodo

Otázka do pranice: Kolik času celkem potřebuje F@un na přípravu těchto pěti večeří? Předpokládejme, že má suroviny předem nakoupené v igelitkách na stole.

Ceny pro vítězky:

První tri tipující s nejbližším tipem: Kurz potápění zdarma!

Přesný tip: Oběd s F@unem v pražské restauraci "Zlaté časy. "

Na výslovné požádaní proběhne oběd ve vší počestnosti!!!

Reklama