Máte chuť péct doma vlastní kváskový chléb, ale bojíte se, že se vám nepodaří vypěstovat kvásek? Bojíte se, že nebudete vědět, jak kvásek udržet při životě? Potřebujete tipy a rady na pečení? Není nic jednoduššího než se zúčastnit kurzu pečení kváskového chleba.

kurz kváskového chleba

Já sama jsem se o vypěstování vlastního kvásku pokoušela už několikrát. Vždycky spíš neúspěšně. Dnes, po kurzu s Gabi Hradeckou, už vím asi proč. Třeba hlavní a zásadní problém - kvásek jsem se pokoušela dělat z obyčejné hladké pšeničné mouky (no a co?? Mouka jako mouka, ne?). A hned první chyba - kvásek je ideální zakládat z žitné chlebové mouky, a to ještě některé značky jsou lepší než jiné. Tohle je jen zlomek informací, který si z tříhodinového kurzu pečení kváskového chleba odnesete.

Gabi Hradecká, lektorka kváskových kurzů, je maminka tří dětí, která chce dokázat, že péct chutný a zdravý chléb jde krásně i doma, v maličké kuchyni, s dětmi za zadkem. Bez drahých pomůcek, jako je mlýnek na obilí, hnětací robot, domácí pekárna, pec na chleba.

„Stačí vám kvas, mouka, voda, koření, Vaše něžné ruce, které se s těstem pomazlí, ošatka na vykynutí těsta, plech a klasická elektrická (či plynová) trouba,“ říká Gabi.

kváskový chleba

Všechno, co Gabi předává na kurzu všem zájemcům, má osobně vyzkoušené. Chléb peče už více než dva roky a zkouší stále nové a nové recepty. Na tříhodinový kurz, za který zaplatíte okolo 500 Kč, přiveze pro všechny účastníky skripta s informacemi a recepty. Navíc přiveze velké množství pečiva na dané téma (klasické kváskové chleby, bezlepkové pečení, drobné pečivo...), které se na kurzu ochutnává a testuje.

Pečivo, které se na kurzu nesní (a to si pište, že je ho tolik, že se nesní :-)), si odnesete domů a pak můžete v klidu vybírat, který chléb vyzkoušíte jako první. Na kurzu si můžete koupit pedigové i slámové ošatky na kynutí chleba, ale také úžasné látkové ubrousky a pytlíky na pečivo.

Každý, kdo se kurzu zúčastní, si odnese ve skleničce svůj vlastní žitný kvásek, který Gabi přiveze s sebou a všem rozdá. Doma ho jen „nakrmíte“ a za pár hodin už vesele pečete.

kvásek

Tři hodiny, které Gabi povídala, krájela chleba, trpělivě odpovídala na naše nekonečné otázky, utekly jako voda. Skripta s recepty jsme měly všechny popsané poznámkami a myslím, že všechny jsme se nemohly dočkat, až vyzkoušíme pečení doma v kuchyni.

Už na druhý den večer jsme si na facebooku posílaly fotky nakrmeného kvásku, kynoucího chleba, a ty nejpilnější z nás i upečených bochníků. Je to prostě závislost.

kvásek

Já jsem jako první upekla kváskový podmáslový. Chlebík měl krásných 1300 g a zmizel asi do hodiny od nakrojení. Rozdala jsem mamince, sousedce a zbytek zpucovala moje rodina na večeři :-D Do dětí chleba padal jeden půlkrajíček za druhým a po každém se ozvalo: „Ještě jeden, prosím. :-)

Bonusy navíc? Domácí kváskový chléb zůstane déle čerstvý. Díky kvásku, který je vlastně živý, je mnohem lépe stravitelný. A co je nejlepší. Chutná dokonale!!!

Proto neváhejte a na stránkách o pečení kváskového chleba si najděte, jestli se nekoná kurz právě ve vašem městě. Nenašli jste? Zkuste Gabi kontaktovat. Bude-li vás větší skupinka, tak se můžete domluvit na individuálním kurzu. Všechny informace najdete TADY.

Moje chleby po kurzu...

kváskový chléb

kváskový chléb

kváskový podmáslový chléb

Gabi An Hradecká

Dobrou chuť přejí Elly a Gabi.

Reklama