Naší čtenářce Gaabě, které jsme splnili její vánoční přání v podobě intenzivního kurzu angličtiny, lekce skončily. Jak je na tom?

anglGaaba se anglicky začala učit kvůli svému příteli z Velké Británie. Slibovala si, že se jejich komunikace zkvalitní, tím pádem vlastně zapracuje na slibně se rozvíjející lásce. A tak začala navštěvovat intenzívní kurzy jazyka v nově otevřené škole Empire, kde se vyučuje metodou Direct method for English, to je ojedinělým způsobem stálé komunikace a odpovídání na dotazy učitele. Gaaba chodila dvakrát týdně po dobu tří měsíců. Jaké pokroky udělala?

Co si myslí Gaaba?
„Kurz byl skvělý, základy angličtiny jsem se rozhodně naučila, takže svůj účel splnil. S přítelem nyní komunikujeme daleko lépe a já rychleji chápu gramatické odlišnosti, které jsem před tím nebyla schopná vnímat. Na tyto základy se už docela dobře navazuje další látka. Zmínit se musím i o atmosféře kurzu, která byla výjimečná. Do školy jsem kvůli tomu chodila moc ráda, výuka byla zábavná a hodně jsme se přitom nasmáli. Učitelé byli samí mladí lidé, takže žádný stres. Jediná „nevýhoda“ byla v tom, že jsem se na hodiny musela intenzivně připravovat. Efekt je však znát, pokrok jsem udělala velký. Kvůli náročnosti přípravy nás v kurzu nakonec skončilo jen šest sedm lidí, takže moc fajn parta. Tuto školu i metodu výuky můžu všem vřele doporučit.“

Zvláštnosti metody

Metoda je založená na principu „otázka - odpověď“, které se střídají v rychlém tempu. Studentům tak zůstává podstatně méně času na překládání „v hlavě“, učí se odpovědět reflexně a přemýšlet přímo v cizím jazyce. Mottem je: Lépe to říci špatně než-li vůbec.

Gramatika je také součástí výuky, je však vysvětlována přímo v praxi. Konverzace a poslech však zabírají až 70 % vyučovací hodiny. Kde se touto metodou vyučuje?

V jazykové škole Empire v Praze!

V současnosti se Direct Method for English používá pro výuku angličtiny v sedmi zemích světa a učí jí na více než 150 jazykových školách. Do Čech přišla od 1. září 2009 jako úplná novinka. Zatím je dostupná v Praze v jazykové škole Empire, v blízké budoucnosti se plánuje i její rozšíření prostřednictvím licencí do dalších měst České republiky.

 

 

 

Reklama