Ájurvéda už u nás dávno není neznámým pojmem, tento ucelený medicínský systém, vznikl v Indii před více jak 5. tisíci lety a zahrnuje v sobě mimo jiné, interní medicínu, pediatrii a velkým proudem je i věda o omlazovaní. Konec konců ze sanskrtu by se slovo ájurvéda dalo volně přeložit jako „věda o životě“. Interní medicína se pak v ájurvédském podání významně opírá o dravjagunu – tedy byliny. Ty jsou v ájurvédě tradičně využívány ve formě odvarů, prášků, past, medikovaných olejů, léčivých vín a dalších. V posledních letech ale, v západním světě ale i mezi moderněji smýšlejícími Indy, převládají v užívání byliny zpracované do praktických kapslí. To, že na ájurvédě „něco bude“ bezesporu dokazuje i fakt, že z jejích původních principů vznikla i o něco mladší čínská medicína, z ájurvédských znalostí o bylinách vychází také homeopatie a další holistické systémy léčení. Na druhou stranu její přínos oceňuje i západní medicína, mnoho lékařů se dnes vzdělává v umění ájurvédy, speciální diagnostice dle pulsu, jazyka, nehtů… a doporučuje svým pacientům ájurvédské bylinné léky - fytofarmaka, která se mohou stát podporou při léčení lehčích i vážnějších zdravotních obtíží. Ájurvédu jako systém uznává i světová zdravotnická organizace, kterou známe pod zkratkou WHO.

Ájurvéda a každodenní život

Ájurvéda má mnoho stupňů uplatnění, její základy jsou ale pevně zakořeněné v každodenním životě. Pohledem tohoto starověkého učení, bychom měli se svým zdravím pracovat denně, pomocí správného stravovaní, které je vhodné pro náš typ, ale také bylin a koření. Vaření je v ájurvédě specifické v tom, že koření či byliny nepoužívá jako dochucovadla jídla, ale jako nástroje, jak upevnit své zdraví. Zajímavostí je třeba i to, že vaření probíhá tak, že do rozehřátého hrnce dáte trochu ghí – přepuštěného másla – a na něj přidáte vhodné koření, a chvíli ho restujete, aby „pustilo“ zdraví prospěšné látky, pak teprve se přidávají další suroviny. Jedním z opěrných bodů ájurvédské kuchyně je koření, které známe jako kurkuma dlouhá, v Indii je nazývané turmerik nebo haldí. Význam kurkumy se ale neomezuje jen na vaření, ukázalo se totiž, že ve vyšších dávkách má i výrazně léčivé schopnosti.

Kurkuma a její tradičně oceňované schopnosti

Tradičně oceňované účinky kurkumy jsou opravdu zajímavé. Kurkuma má vliv na srdce, játra a plíce, na trávicí, oběhovou a dýchací soustavu. Ve vyšších dávkách má vliv také na zažívání a střevní mikroflóru. Je také výborným antibakteriálním prostředkem při oslabeních organismu. Její užití je různorodé, může se využívat zevně, například smícháním s medem se z ní vytváří pasta, která se v tradiční ájurvédě využívá ke zlepšení pohybu.

Využití kurkumy v západním léčení

Podle klinických testů, které byly prováděny se ukázalo, že látkou, která v prvé řadě stojí za oceňovanými schopnostmi kurkumy je – kurkumin, asi nejznámější kurkuminoid –žlutooranžový pigment a silný antioxidant.

Slibné výsledky se pak prokázaly například v klinických pokusech mapujících působení kurkuminu v porovnání s jinými obvykle užívanými přípravky a jejich účinnými látkami. Milým překvapením bylo, že kurkumin v oblasti zlepšení pohybové pohody např. v porovnání s podáváním fenylbutazonu, za určitých podmínek vykazoval zhruba stejný přínos. Proto se kurkuma i v západním světě stala vyhledávaným pomocníkem při obtížích s klouby.

Vstřebatelnost kurkumy

Ačkoli původně ájurvéda pracovala s kurkumou pomocí výše uvedených prostředků, dnes máme možnost ji užívat přece jen s větším komfortem, tedy v tabletách. Užívání kurkumy v přírodním stavu by ale mohlo mít malý háček, je totiž ve vyšších dávkách hůře vstřebatelná, a proto je dobré ji užívat v tobolkách, které byly k tomuto účelu upraveny. Někteří výrobci umí s kurkumou pracovat tak, aby byla pro konečného spotřebitele maximálně přínosná. Je žádoucí, aby nebyla kurkuma obsažena v jedné kapsli spolu s dalšími látkami určených pro výživu kloubů. Snižuje to její vstřebatelnost, protože se na sebe látky navážou. Proto je vhodné studovat složení kloubních preparátů.

Výrobci, kteří se na zpracování přírodních extraktů specializují, umí díky svým technologiím velké krystaly kurkumy žádoucím způsobem „zmenšit“ a učinit je tak pro pacienty co nejvstřebatelnější. Jedním z možných řešení je kurkuma zpracovaná formou tekuté mikro-emulze do podoby bio-optimalizovaného extraktu. Za jejím vývojem stojí společnost Tilman®, která je specialistou vývoje přírodních řešení na podporu zdraví více než 60 let. Tato forma umožňuje organismu podanou kurkumu mnohem lépe vstřebat a následně i maximálně využít. Jistě je zajímavé zmínit, že dobře zpracované tobolky s vysokým obsahem kurkuminu, jsou v západní Evropě čím dál populárnější. Tento trend se nejvíce prosadil v Belgii.

Přírodní cestou
I u nás si ale mnoho lidí hledá přírodní cesty ke zlepšení pohybu a působení kurkumy a kurkuminu v ní obsažené jsou více než přesvědčivé. Klinické pokusy ukazují, že pokud si vyberete tobolky, v nichž byla kurkuma dobře zpracována a kurkumin v nejvyšší možné míře zachován, je možné, aby takový preparát nahradil některé tradičně užívané produkty, které nejsou postaveny na přírodní bázi.

Více informací naleznete zde.

Reklama