Nelidské týrání dětí, které trvalo možná i více než deset měsíců, objevil náhodou soused pomocí dětské „chůvičky“. Nesmírně zamotaný případ, na jehož konci sice naštěstí jsou vysoké tresty, ale chybí prakticky prokázaný důvod. Pokud za celým nepochopitelným jednáním stojí „hnutí grálu“, je otázkou, čeho chtěla tato sekta dosáhnout…

  • Kdo jsou lidé, kteří stáli za týráním dětí a cílenou snahou „vyrobit“ z nich citově ploché, otrlé jedince naprosto imunní vůči soucitu a zbavené vlastní hodnoty i hrdosti?
  • Komu a k čemu pak poslouží takto modifikovaný člověk?
  • Kdo si tuto zakázku ve skutečnosti objednal?
  • Komu sloužila a čím je v případu ve skutečnosti Barbora Škrlová?
  • Kdo dirigoval Kláru Mauerovou a Kateřina Mauerovou?
  • A také Komu patří identita záhadného „doktora“, údajně snad odněkud z Kazachstánu?
  • Existuje tato postava vůbec, nebo je jí sám zakladatel podivného hnutí a otec Barbory, Jan Škrla?

kouřim

Proč??

Nejméně od léta 2006 do května 2007 týrala dle obžaloby skupina lidí cíleně a organizovaně dva malé chlapce. Bili je, zraňovali, ponižovali a zavírali je do psích klecí.

Klára Mauerová, matka, která později uvedla, že byla zmanipulována, a dokonce nad realitou plakala, bila podle obžaloby Ondřeje a Jakuba rukou, vařečkou, řemenem, hůlkou a jinými věcmi.

Zavírala je do klecí a nepouštěla ven. Ve Veverské Bítýšce pak obžalovaní měli držet děti celodenně v psích klecích. Museli v nich ležet skrčení. V noci je tyrani budili a bili, škrábali vidličkou a svazovali švihadly a provazy. (čerpáno ze zveřejněných výpovědí chlapců a „denik.cz“ )

Je vůbec možné, aby někdo zmanipuloval matku dítěte tak, že by ona z vlastní vůle začala nelidsky trýznit vlastní dítě?

Málokdo si tuhle otázku nepoložil a snad nikdo na ni nedokázal odpovědět. A ani sloudci, kteří v roce 2008 rozdali tyranům vysoké tresty.

Prokázali jim týrání. Otázku, proč k němu docházelo a jaký to mělo účel cíl a konečný efekt, se nikdy nepodařilo objasnit.

U soudu se z výpovědí chlapců a tlustého policejního spisu dozvídáme, že chlapci se museli sami pálit cigaretou a z těla Ondřeje měl obviněný Jan Turek vyříznout kus masa a chlapce donutit ho sníst. Jakub musel pak předstírat, že je mrtvý. Celá akce měla v Ondřejovi vyvolat silnou reakci, což se logicky stalo.

Barbora Škrlová topila podle slov chlapce Ondřeje v lavoru.

Dále z deníku.cz, který sledoval líčení:

Násilí se vystupňuje v druhé části pobytu na chatě v Bytýšce, kam už přijíždějí další účastníci. Hana Bašová, Jan Turek a Jan Škrla.

Klára odvádí chlapce do komory, zavázuje jim oči prostěradlem a předává je trýznitelům.

Ti jim pak nasazují pytle na hlavu, svlékají donaha a nelidsky ponižují. Jakuba drží za přirození. Bašová dělá publikum a vyluzuje nejrůznější zvuky, aby si hoši mysleli, že je na chatě více lidí… dočtete se v tisku z období průběhu soudních vyjednávání.

Jednomu dělá problém tyhle věci vůbec psát.

Co sledují obvinění takovým, řekněme hodně cynicky „VÝCVIKEM“??

Záměrná mystifikace a mlha

Anna Škrlová, ve skutečnosti třicetiletá žena jménem Barbora, se vydává za třináctileté dítě. Jako takovou ji dostává do rukou Klára Mauerová, matka, která věří, že se jedná o nemocnou dívenku, a bere ji za vlastní. Dospělou ženu v Barboře, alias Aničce, alias později Adamovi nepozná dokonce dětská lékařka a další odborníci!

Dívka se při zásahu policie, po náhodném prozrazení, chová jako autistické dítě, ale klade obrovský odpor. Je převezena do Klokánku, odkud mizí.

Jako Adam je Barbora odvezena do Norska, kde se vydává za malého chlapce, ale tajně žádá pomocí dopisu o pomoc.

Později je zatčena, je prokázáno, že jde o dospělou ženu. Je obviněna z účasti na týrání chlapců. Ona sama uvádí, že je obětí a k praktikám je donucena.

Druhými členy je naopak namnoze označována za iniciátorku mučení.

Všichni shodně se odvolávají na osobu tajemného doktora Andreje Zejnalova z Ázerbájdžánu, který má celou akci řídit a všem dávat instrukce.

Tato postava není nikdy odhalena a její existence je sporná.

Objevují se úvahy, že oním doktorem je jeden z účastníků. Buďto Kateřina Mauerová, nebo Jan Turek. Dokonce snad sama Barbora Škrlová.

Nejčastěji je ale označován muž jménem Josef Škrla. Otec Barbory a Jana a ten, který nikdy nebyl odsouzen, neboť zmizel neznámo kam.

Další zprávy hovoří dnes o propojení na mezinárodní úrovni a mnohem větším počtu takto trýzněných dětí, které probíhá stále a je organizováno, za doposud nejasným účelem.

Kdo jsou ti lidé?

Klára Mauerová - Matka Ondřeje a Jakuba. Tvrdila až do konce, že pouze plnila rozkazy ve strachu z trestu a v přesvědčení, že detěm pomáhá. Aničky se ujala v domění, že jde o týrané dítě, kterému je třeba pomoci. Byla udržována v přesvědčení, že chlapci jsou špatní a je třeba je vychovávat dle pokynů psychiatra Zejnalova.Odsouzena na 9 let.

Kateřina Mauerová - Teta chlapců a sestra Kláry. Vytvořila identitu Aničky a organizovala mučení. Tvrdila, že poslouchá „doktora“. Odsouzena na 10 let.

Jan Škrla - Syn Josefa Škrly a bratr Brabory Škrlové - Mučil děti, tráznil je a prý také plnil rozkazy. Odsouzen na 7 let.

Jan Turek - Přítel Jana Škrly. Trýznil chlapce. Mel to být on, kdo vyřízl kus masa ze zadečku Ondřeje a donutil jej ho sníst! Odsouzen na 5 let.

Viktor Skála - Herec a bývalý člen společenství Josefa Škrly. On poskytl DNA své dcery pro úřední vytvoření identity Aničky. Prý v dobré víře, že jde o týrané dítě, kterému je třeba pomoci do rodiny.

Barbora Škrlová - Podivná osobnost, vydávající se za nedospělou dívku Aničku, později nedospělého Adama. Účastnila se týrání. Do poslední chvíle tvrdila, že pod nátlakem a ve strachu. Odsouzena na 5 let.

Josef Škrla - Zakladatel celého hnutí, které mělo trýznění organizovat a také financovat dům, do kterého byla za účelem „výchovy“ dětí nastěhována Klára Mauerová! Poměrně luxustní, moderní domek, na který by podle slov sociálně slabé Kláry nikdy neměla finance. Nezajímala se o pozadí, byla vděčná a věřila, že jedná pro dobro dětí, jak tvrdí. Josef Škrla nebyl odsouzen, neb nebyl nalezen.

Josef Škrla

Jednou z hlavních postav Kuřimské kauzy je zmiňovaný Josef Škrla. On je možná oním záhadným doktorem, kterého nikdo z účatníků nikdy neviděl, ale který dával instrukce Kateřině Škrlové, Janu Turkovi, Janu Škrlovi, Haně Bašové a kdo ví, komu všemu ještě.

Tento muž zmizel neznámo kam a je jen otázkou, jestli ve své činnosti s nejasným cílem, někde v klidu nepokračuje.

Vždyť nebýt obrovské náhody s dětskou chůvičkou a osoby pana Tvrdého, který si nenechal to, co omylem spatřil, pro sebe, je dost možné, že by se na celé týrání ani nepřišlo.

Z obou chlapců by pak po nějakém čase pravděpodobně byli podivní dva muži, které by šlo použít téměř na cokoli, co si patrně ani neumíme do důsledku představit.

  • A kde je Josef Škrla?
  • A kolik takových výsledků podobné „péče“ mezi námi a po světě chodí?
  • A proč?
Reklama