1) Pokud máte už dopředu strach ze ztloustnutí přes svátky, pokuste se už dopředu, ještě před Vánoci, trochu zhubnout, ať vám to pak není líto. Pokud to nejde, raději se dívejte na váhu až po Silvestru, nebudete si přece kazit náladu o svátcích. Dejte si pěkné novoroční předsevzetí, jak všecha ta kila rychle zhubnete, a vaše svědomí nebude zatíženo tukovými depresemi.
2) Nesnažte se řídit heslem „Když už nemůžu, tak se přemůžu, přece to nenechám“. Dejte si sami bobříka odvahy a pevné vůle a pak můžete chodit kolem plných mís, čichat k dobrotám a mít dobrý pocit, že pokud svádíte vnitřní boj, máte šance zvítězit.
3) Jestli se neudržíte a jíte a jíte, noste o svátcích raději kalhoty na gumu nebo elastickou sukni.
4) Sledujte svého partnera, jestli se nepřejídá. Ještě by mu bylo těžko a neměl by chuť na sex.
5) Když se přejíte, nerozepínejte si před svým partnerem zip u kalhot a pásek, vyvalené břicho působí neesteticky. Raději si vezměte delší svetr a udělejte to tajně, aby vás neviděl.
6) Nemíchejte dohromady řízky, salát, cukroví, dorty, chlebíčky a sladké likéry. Tělo se už dopředu stresuje z cholesterolové bomby a připravuje se do zbraně v podobě žlučníkových záchvatů nebo náhlého zvracení, které je (aspoň na chvíli) vysvobodí z povinnosti zpracovávat takové žranice.
7) Mějte po ruce různé medikamenty na překyselení žaludku, na plynatost, na pálení žáhy, na kocoviny a bolest žlučníku. Vyplatí se to - lékárny o svátcích moc nefungují. Jen ty pohotovostní.

Takže jídlu zdar a vánočním hodům především! Vše se dá zvládnout, jen jít na to od „lesa“.