kuřecí řízky s polentou

Jsem ráda, že se mi podařilo zavést na rodinný jídelníček polentu - kukuřičnou kaši. Je chuťově moc dobrá, na přípravu nenáročná a hodí se k mnoha pokrmům. Nejraději ji máme zapečenou, má krasně křupavý povrch a hezky vypadá na talíři. Pro dnešní oběd jsme k ní usmažili jednoduché kuřecí řízky a milovanou karamelizovanou cibuli.

Jídlo vypadá parádně na talíři, skvěle chutná a není nijak časově náročné. Nejdůležitější je naložit si řízky z kuřecích prsou den předem do směsi koření a jogurtu. Maso krásně zkřehne a není vysušené.

Suroviny

kuřecí prsní řízky
bílý jogurt
sůl
koření - my jsme si vybrali 2 stroužky česneku a trochu sladké papriky

hladká mouka
sladká paprika

olej na smažení

instantní polenta
sůl, pepř

2 velké červené cibule
1 velká bílá cibule
2 lžíce třtinového cukru
kousek másla

Postup

Den předem si omyjeme a osušíme kuřecí řízky. Osolíme a necháme chvíli odležet. Smícháme jogurt a koření a do této směsi řízky naložíme tak, aby byly úplně ponořené. Necháme do druhého dne odležet.

Na druhý začneme přípravou polenty. Podle návodu na obalu uvaříme polentu. Dochutíme ji solí, pepřem, případně kouskem česneku či bylinkami. Polentu vlijeme do zapékací nádoby a dáme do plně vyhřáté trouby. Pečeme tak dlouho, až je povrch krásně křupavý, lehce nazlátlý.

Cibuli si nakrájíme na hrubší půlkolečka. V hrnci rozpustíme máslo, můžeme přidat kapku oleje, aby se nepřepalovalo. Na máslo vsypeme cibuli a mícháme. Ztlumíme teplotu a cibulí stále mícháme. Krásně voní a začne nám měknout. Zasypneme ji cukrem a opět hodně mícháme. Cukr se nám rozpustí a dodá cibuli výbornou chuť. Můžeme ji zalít troškou vody, kterou ještě částečně necháme odpařit, takže má cibule maličko omáčku. Můžeme ještě lehce dochutit solí.

Mezitím, co jednou rukou mícháme, druhou můžeme obalovat řízky. :-)

Kuřecí maso vyjmeme z marinády, maličko otřeme kuchyňskou utěrkou a obalíme ve směsi mouky a sladkého paprikového koření. Smažíme v rozpáleném oleji, z obou stran dozlatova.

Podáváme tyto tři úžasné dobroty a rodina tleská. :-)

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama