Pleť je denně vystavena agresivním vlivům prostředí, ve kterém žijeme. Sluneční záření, vítr, prach, kvalita ovzduší, vlhkost… Na pleť nepůsobí jen prostředí, ve kterém žijeme, alei náš psychický stav. Stres, spěch, nedostatek času na důkladnou péči. Aby byla svěží, nebyla unavená a neměla nádech šedi, je třeba jí věnovat pozornost. Vždyť to, jak vypadáme a jak působíme na druhé, je naše vizitka. Tak proč nebýt krásná?

I když na sebe nemáme často dost času a jsme rádi, že večer po skončení všech povinností si unaveně sedneme do křesla, není dobré zapomínat na péči o pleť. Zvlášť v tomto období, kdy skončila zima, jaro trvalo několik dní a nastoupilo časné léto. Nabízíme vám několik tipů pro krásný vzhled:
1) Nepoužívejte silné peelingové přípravky častěji než jednou nebo dvakrát do měsíce. Mohly byste totiž nadměrně zbrousit pokožku a tak ji příliš obnažit. Ztratila by potom určitou mechanickou ochranu, která je důležitá zvlášť proti silným slunečním paprskům. Dotyky silného slunce by na tváři mohou velmi lehce způsobit nerovnoměrné pigmentové skvrny.
2) Důkladné večerní odlíčení a čištění pleti je neméně důležité, aby si pleť v noci odpočinula.
3) Nepoužívejte pleťové přípravky s obsahem lihu. Raději volte ty, jejichž stahující účinek mají na svědomí rostinné výtažky.
4) Chraňte své oči! Důlkadnou péčí o oční partie předejdete aktivní tvorbě vrásek kolem očí. Žádný krém nezastaví jejich vytváření, ale vláčná kůže, které je dopřána častá regenerace může tento proces zpomalit. Pokožka kolem očí je velmi jemná a citlivá na podráždění. Je proto dobré vyzkoušet několik krémů a tím předejít alergické reakci. Na den jsou všeobecně oblíbené oční gely, které pokožku kolem očí zvláčňují, dobře se vstřebávají a tvoří dobrý podklad pro oční líčidla. Na noc je vhodný výživný krém s obsahem vitamínů a liposomů.
5) Dopřejte své pleti hydratační krém. Účinek je nejen výživný, ale i ochranný a vytváří sametový vzhled pleti. Na noc je dobré zvolit mastnější noční krémy s vyšším obsahem potřebných látek jako jsou vitamíny, liposomy, elastin, ceramidy…
6) Podle rady kosmetičky Karin Trudákové jsou v tomto období vhodné pro oživení peti medové masky. Chcete jednoduchý recept? K výrobě masky stačí domácí zásoby. Je to jednoduché: 2 lžíce medu, 2 lžíce bílého jogurtu a 1 lžíce mrkvové šťávy. Masku nechat působit 10 až 15 minut.