Balzamikové krémy Kalmáta Papadimitriou ze slunného Řecka jsou vynikající pro vyšperkování vašeho kulinárního umění. Výborně dochutí maso, saláty a dokonce i dezerty.

Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitrou – lahodný pomocník ve vaší kuchyni

Produktovou řadu Kalamáta Papadimitriou u nás zastupují: balzamikový ocet a čtyři balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou:

Kalamata PapadimitrouBalzamikový ocet je vyráběn tradiční metodou přírodní fermentace bez přidání konzervantů či barviv ve výrobním závodě firmy Papadimitriou několik kilometrů severně od peloponéského města Kalamáta. Za svou specifickou barvu i chuť vděčí kromě kvalitních surovin, příznivému klimatu a přírodnímu procesu výroby také důkladnému zrání v tradičních dubových sudech.  Ve své domovině je dlouhodobě jedničkou na trhu a v současnosti se vyváží do více než dvaceti zemí po celém světě. Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou jsou vyráběny promísením uzrálého balzamikového octa s koncentrovaným hroznovým moštem. Vzniklý balzamikový krém vysoké kvality se vyznačuje výraznou hustou konzistencí a bohatou, zralou chutí.

Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou jsou k dostání v praktické lahvičce o obsahu 250 ml v řetězcích Makro, Globus, Billa, Hypermarket Albert a Interspar a ve vybraných prodejnách Tesco. V řetězci Penny je možné některý z výrobků koupit v rámci příležitostných akcí. Doporučená cena vč. DPH je 99,90 Kč.

Pro inspiraci vám dnes přinášíme recept na kuřecí prsa s uzenou paprikou, kmínem, se salátkem s fíkovým balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitrou, který pro vás připravil řecký šéfkuchař Alexandros Papandreou.

Kuřecí prsa s uzenou paprikou, kmínem a se salátem zalitým fíkovým balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou

Ingredience:

Příprava:

Kalamata Papadimitrou

Kuřecí prsa dáme na prkénko a zlehka potřeme 2 lžícemi olivového oleje. Posypeme uzenou paprikou, kmínem, špetkou soli a čerstvým mletým pepřem. Na rozpálené pánvi opečeme kuřecí prsa ze všech stran dozlatova. Kuřecí prsa položíme na plech a pečeme v předehřáté troubě na 180 ° 16-18 minut.

Na prkýnku nakrájíme okurku, cherry rajčátka a cibuli. Zeleninu umístíme do misky s kukuřicí a baby salátem, polijeme zbývajícím olivovým olejem, přidáme čtyři lžíce fíkového balzamikového krému Kalamáta Papadimitriou, přidáme sůl, čerstvý mletý pepř a dobře promícháme.

Kuřecí prsa vyjmeme z trouby a nakrájíme je na kousky. Podáváme se salátem a zdobíme fíkovým balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitrou.

Více na http://www.papadim.com/cs/

Vyzkoušejte i další recepty s balzamikovým krémem:

Reklama