Pokud se vaše pozadí začíná nápadně podobat jednomu oranžovému kulatému ovoci, je čas vytáhnout zbraně a vyhlásit bitvu. Celulitida, neboli pomerančová kůže je způsobena zadržováním vody v podkožních mezibuňečných prostorách. Tukové buňky mají bohužel tu nepříjemnou schopnost, že dokáží svůj objem zvětšit až o 500 %. Nejlepší a nejúčinnější zbraní proti pomerančové kůži je zabránit jejímu vzniku. Nejobvyklejší příčinou vzniku celulitidy je prudká změna váhy. Ani dieta tedy není to pravé ořechové. Prudký pokles váhy způsobí, že se kožní tkáň přestává tak rychle přizpůsobovat. Dalším krokem vstříc celulitidě je, a to nezávisí na váze, náhlé snížení tělesné aktivity. A v neposlední řadě vám od pomerančové kůže pomůže na všechno fungující zdravá výživa a dostatečný přísun tekutin. Na pomoc vám také mohou přijít různé speciální kosmetické přípravky. Ani ty ale samotné nic nezmůžou. Ke zdárnému výsledku byste měla kombinovat všechny kroky.


SPRÁVNÁ VÝŽIVA
Logicky, čím jsou zásoby tuku v podkoží větší, tím větší šanci má celulitida. Zapomeňte na drastické diety typu 10 kilo dolů za 10 dní. Stačí jen pozvolna zbavit jídelníček kalorických bomb a tukových hodů.

HÝBEJTE SE
Není potřeba trávit každý den v posilovně, stačí jen málo ale účinně poškádlit svaly. Pro začátek třeba přestaňte jezdit výtahem, ale choďte po schodech. Z tramvaje vystupte o stanici dřív a zbývající zastávku dojděte pěšky. Při čekání na autobus nenápadně stahujte a povolujte svalstvo - to, ač se to nezdá, je jeden z nejúčinnějších cviků proti „pomeranči“.

KOSMETIKA
Přestože to vypadá jako reklamní trik, věřte, že speciální kosmetické přípravky mohou pomoci. Celulitidy vás sice přes noc nezbaví, ale napomůže cirkulaci v podkoží a zbaví kůži odumřelých buněk. Důležité je krémy používat pravidelně. Nejlépe pak ráno i večer. Vyzkoušejte například břečťanový gel od firmy Ryor.