Na pražském hlavním nádraží byla pokřtěna „Kuřecí lokomotiva“. Společnost Railreklam za významné podpory Českých drah zrealizovala reklamní nástřik další, v pořadí již 16. celodekorované reklamní lokomotivy. Stroj v barvách projektu Pomozte dětem, který organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, bude k vidění na trati Praha – Plzeň od konce března. Nástřik i provozování je darem společností České dráhy a Railreklam tomuto nejznámějšímu charitativnímu projektu v České republice.

Vedle již existujících strojů s reklamním nátěrem připravených např. pro Poštovní spořitelnu, nebo společnost ČEZ vznikla další „pomalovaná“ elektrická lokomotiva řady 363. Vlastní realizace probíhala v krnovském depu firmy Olpas přibližně 3 týdny. Spotřebováno bylo 78 kg barev a laku. O bezpečnost Kuřete se mimo jiné stará i speciální vrstva antigraffiti laku.

Prostřednictvím lokomotivy získalo Pomozte dětem neotřelé, dynamické reklamní médium s  plochou 120 m2 využitelnou k propagaci. S výkonem 3060kW a váhou 86 t a maximální rychlostí 120 km/h se jedná nejsilnější a nejrychlejší reklamní médium, jaké lze využít. Výzkumy navíc uvádějí, že více jak 17 % všech cestujících na železnici na území ČR reklamu na lokomotivách zná a pravidelně sleduje. A to přes to, že takových lokomotiv ČD je zatím pouze 16, a to včetně Kuřecí.

Pomozte dětem je dlouhodobý sbírkový projekt organizovaný společně Českou televizí (ČT) a Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Hlavním cílem sbírky je přímá a účinná pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé ČR. Za osm let Pomozte dětem shromáždilo a rozdělilo celkem 84 787 048 korun a pomohlo tak prostřednictvím 716 projektů cca 115 tisícům dětí. Dle opakovaného výzkumu společnosti STEM je Pomozte dětem nejznámější a také nejdůvěryhodnější sbírkou v ČR. Sbírku zná 85 % občanů. Generálním partnerem projektu Pomozte dětem je od podzimu 2006 společnost Schneider Electric.

Nejdostupnější možností, jak podpořit sbírku po celý rok, se staly dárcovské SMS ve tvaru DMS KURE na číslo 87777. Cena zprávy je 30 Kč, Pomozte dětem obdrží minimálně 27 Kč.

Reklama