Protože krátké sukně a šortky odhalují nohy v celé jejich kráse, měla by každá žena dbát na hladké oholení. Stejně tak by mělo vypadat i podpaží. Je až s podivem, kolik potkáte například v městské hromadné dopravě žen, které se téměř chlubí svým porostem. Nehledě na to, že v ochlupení se mnohem více drží pach potu, vypadá takový prales velice neesteticky. Průzkum společnosti Veet, která je specialistou v oboru depilace ukázal, že podpaží si depiluje „pouze“ 78 procent žen. Odstraňování chloupků z nohou je o poznání populárnější, holí se totiž 97% Evropanek.


Rozlišujte mezi pojmy epilace a depilace. Zatímco depilace vás zbaví chloupků jen nad kůží a musí být opakována častěji, epilace je velmi důkladná a dlouhodobější. Epilací se zbavíte chloupků i s kořínky. Vytrhávání, holení, drhnutí a pálení jsou druhy fyzické depilace.


Stále populárnější se ale stává depilace/epilace kosmetická. Ta je charakteristická používáním depilátorů – chemických přípravků na bázi trikolitických substancí, které působí na strukturu chloupku a lámou ho. Průkopníkem kosmetické depilace je bezesporu společnost Veet. Nabízí depilační krémy, pěny a vosky. Zapomeňte na chemický zápach krémů, které se ještě donedávna objevovaly v obchodech. Veet přišel s revolučním spojením vůně a depilace. Krémy a pěny navíc obsahují změkčují a zpevňující látky a tělové oleje, díky nimž je pokožka jemná, hladká a vláčná. Novinkou je řada krémů Veet Sensitive Plus, která byla vyvinuta pro vás, které máte vysoce citlivou pokožku. Depilační pěny jsou praktické především na větší plochy těla. Poněkud bolestivější, leč účinější metodou, jak se zbavit nežádoucích chloupků, je použití studeného či teplého vosku. Studené voskové pásky Veet představují nejrychlejší a nejjednodušší způsob epilace voskem za studena. Pásky jsou obohaceny o rostlinné výtažky, které jemně osvěžují pokožku. Odborníci doporučují po odstranění chloupků použít podepilační kosmetiku, například ubrousky s vitaminem E a tělovým olejem. Voskové proužky jsou ideální na cesty.