kuřecí na mrkvi

Léto je opravdu krásné a tak chceme dny trávit jinde než u plotny v kuchyni. Jenže rodina jíst musí, tak pro vás máme tip na snadný oběd, který výborně chutná a ještě ke všemu je s hromadou zeleniny.

Dala jsem si závazek, že své děti budu o prázdninách dobře krmit :-) A zatím se mi to celkem daří. Pizzu jsme si objednávali teprve dvakrát :-D Dostala jsem krásnou mrkev od kamarádky ze zahrádky a hned jsem ji využila na výborný oběd.

Maso s mrkví jsem doplnila opečenými noky, ale můžete použít i bramborovou kaši, brambory nebo rýži. Vlastně klidně i kus dobrého chleba.

Suroviny

  • kuřecí maso - naporcované celé kuře nebo jen stehna - 4 porce
  • 500 g mrkve
  • sůl a pepř
  • celý kmín
  • 100 g másla

Postup

Mrkev očistěte, kdo chce může i oloupat, záleží na tom jak mrkev vypadá. Čerstvou ze zahrádky většinou stačí jen omýt a očistit kartáčkem. Nakrájejte na špalíčky a naskládejte do pekáče.

Kuřecí kousky omyjte, osušte a ze všech stran ochuťte solí, pepřem a kmínem. Naskládejte na mrkev do pekáčku.

kuřecí kousky na mrkvi

Na každý kousek masa dejte kousek másla. Přiklopte druhou částí pekáče a pečte v troubě vyhřáté na 150 °C. Záleží na tom, jak velké kuřecí kusy máte, nám to trvalo asi 45 minut..

Občas sundejte vrchní část pekáče a maso přelijte výpekem.

Když je kuře upečené, odkryjte vrchní část pekáče, zvyšte teplotu na 180 °C a dopečte křupavou kůrčičku.

Podávejte s libovolnou přílohou.

Dobrou chuť přeje Elly.

Rychlé prázdninové obědy na našem magazínu

Gnocchi se slaninou a sušenými rajčaty

gnocchi se slaninou a sušenými rajčatyŠpagety Carbonarašpagety carbonaraŠpagety AlfredoŠpagety AlfredoZdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama