kuře na pivu

Tip na víkend je dnes jedno velice rychlé a dobré kuře. Potřebujete k němu minimum surovin a jednu hlavní. Dobré pivo. Tmavé nebo světlé, ale dobré. Doporučujeme sáhnout do menších pivovarů, jež vaří parádní pivo, kterému dávají tu nejlepší péči. A ta se potom odrazí i na vašem talíři.

Pivní kuře je velice jednoduché. V pivu můžete upéct celé kuře, nebo kousky, jak se vám to zrovna hodí. Já jsem kuře jen rozstřihla a „rozložila“, aby se co největší část ponořila do piva. Stejně tak dobře se vám budou připravovat třeba spodní stehna, kterých do pekáče naskládáte hromadu.

Použila jsem první pivo, které mi ve spíži přišlo pod ruku. Bylo součástí balení nějakých manželových pivních speciálů. Kdybych vybírala v obchodě, zvolila bych pivo tmavé. To mám na vaření ráda. Podobně můžete upéct nejen kuřecí maso, ale třeba i krkovičku nebo jinou část vepřového masa, hovězí maso a taky výborné špekáčky na pivu. K těm bych ještě přidala hromadu cibule a chilli papričky. S pivem se prostě dá skvěle kouzlit.

kuře na pivu

Suroviny

  • 1 celé kuře
  • 500 ml dobrého světlého nebo tmavého piva
  • sůl a pepř
  • mletý kmín

Postup

Kuře omyjte, osušte. Nůžkami na drůbež nebo ostrým nožem rozpůlte, ale jen z jedné strany, abyste kuře jakoby rozevřeli.

Osolte a opepřete, okořeňte kmínem a dejte do hrnce nebo pekáče s poklicí. Zalijte připraveným pivem.

kuře na pivu

Pečte přikryté pekáčem, nejprve na nižší teplotu, zhruba 45 minut. Teplota by měla být 150 °C. Po této době bude kuře už upečené. Odkryjte poklici a teplotu zvyšte na 180 - 190 °C. Dopečte kůrku a zároveň tím vyvaříte přebytečnou tekutinu.

Podávejte s rýží, přelitou pivní vypečenou kuřecí šťávou.

Náš tip: Přidejte do pekáče dvě cibule pokrájená na půlkolečka. Chuť bude ještě lepší!

Dobrou chuť přeje Elly.

Kuřecí maso je oblíbené. Další recepty z našeho magazínu

kuře

pečené paličky s batáty

kuřecí řízky s polentou

Reklama