Letos na Velikonoční pondělí proběhne již osmý ročník sbírky Pomozte dětem, do které se mohou zapojit diváci České televize prostřednictvím zasílání dárcovských SMS.

V callcentru, kam mohou diváci zavolat částku, kterou chtějí na sbírku Pomozte dětem přispět, se během večerního přenosu vystřídá patnáct moderátorů a redaktorů České televize. Volající si tak budou moci popovídat např. s Jolanou Voldánovou, Josefem Maršálem, Alešem Cibulkou, Pavlem Karasem, Martinou Vrbovou nebo Ester Janečkovou.

Tato dlouhodobá veřejná sbírka je organizována Českou televizí a Nadací občanské společnosti a za sedm let sbírkový projekt rozdělil celkem 69 725 389 Kč a pomohl 90 000 znevýhodněných a ohrožených dětí.

Večerní přímý přenos Pomozte dětem 2006 zahájí na Velikonoční pondělí ve 20 hodin na ČT1 skupina Support Lesbiens. Tradiční moderátorské dvojici Marcele Augustové a Tomáši Hanákovi letos pomohou Míša Maureová a Vojta Kotek.

V devadesátiminutové show se dále představí např. kapela Divokej Bill, Miro Žbirka, Dan Hůlka, Helena Zeťová nebo Ivan Hlas. Společné vystoupení s dětmi z organizací podpořených z loňské sbírky předvedou Blanka Šrůmová, Vilda Čok, Victoria a Děda Mládek Illegal Band. Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář. 

Kuře se během pondělí 17. dubna objeví i v AZ kvízu Junior v 9.25 hodin či v 18.05 v pořadu Neváhej a pomáhej, který bude uvádět Eduard Hrubeš a vystoupí zde například Marie Rottrová či Richard Krajčo.

Pomozte dětem je inspirováno projektem britské televize BBC Children in Need a od 15. ledna do 7. května mohou diváci České televize na prvním programu každou neděli odpoledne po pohádce sledovat dokumenty, které mapují projekty podpořené ze sbírky v cyklu Kde peníze pomáhají.


Více se akci dozvíte TADY.

Pomáháte tímto způsobem?
Zaregistrovala jste tuto sbírku a zaujala vás akce Pomozte dětem?
 

 
 1. Co dojí kráva?
Reklama