Milá redakce, přemýšlím, co pro mne znamená to slovní spojení - "první dítě". Které dítě je vlastně to první? To, které ve mně po pár týdnech tichounkého života zemřelo? I když jsem ho viděla jenom na ultrazvuku, tak na něj do dneška vzpomínám. Znamená pro mne jakousi směsici té radosti, že konečně bude děťátko a smutku a bezmoci, když ze mě začal téct neuvěřitelný proud krve. Nebo je první ta malá slečna, která se tady teď promenáduje a předstírá, že uklízí?

Neví, potvůrka, že o její život jsem musela bojovat s lékařkou, která ji nechtěla ve jménu tabulek nechat růst. Protože "podle hodnot už vám můžou začít selhávat ledviny, takže to těhotenství ukončíme". Neukončili. Radši jsem udělala "cirkus" u vizity a vyžádala si jiného lékaře. Za to se mi tělo pomstilo u porodu, kdy mi začalo selhávat srdíčko. Takže dcerka ani neví, že při jejím narození jsem bojovala i o svůj život. A manželovi prý tehdy primář  podával ruku se slovy "máte krásnou dceru a maminka bude žít". Když mi pak po probuzení dali ten maličký uzlíček do náruče, tak jsem měla pocit, že se zblázním radostí. Bylo mi úplně jedno, že mě všechno bolí, že nemůžu ani vstát a že jsem příšerně unavená. Hlavní bylo, že miminko je se mnou, zdravé,spokojené a že má chuť do života.

Miminko to bylo nespavé a s obrovskou chutí na mléko. Ale krásné a moc hodné. I když už jako novorozeně ve dne téměř nespala, tak málokdy plakala a snad nikdy se nevztekala. Hodná zůstala do dneška a je neuvěřitelně citlivá na emoce okolí.

Později se k ní přidal ještě bráška a spolu tvoří úžasný páreček lumpíků.
Ale fakticky je pro mne nejdůležitější, že ty děti JSOU a je mi zcela jedno, které se narodilo první. Obě jsou totiž první někde vevnitř v mém srdci.

Kuře

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Až mi z toho příběhu bylo nějak smutno..ale proč vlastně, všechno dobře dopadlo! :)

Pište mi své zážitky a dojmy z narození prvního dítěte, co to pro vás znamenalo, jak jste se cítila, jak vám bylo, kolik vám bylo, jak jste všechno zvládala, nezvládala, jak na to dnes vzpomínáte.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: První dítě.

Vaše příspěvky budeme zveřejňovat a jedna z vás získá hezkou výhru, sadu čtyř hrnečků. 

hrnečky

Reklama