5e1c5d52d31dfobrazek.png
Zapáchající oblečení jako daň za dobrý večírek

Za časů, kdy se ještě mohlo bez omezení kouřit v restauracích, člověk přišel domů a mohl kompletně všechno oblečení dát rovnou do pračky a sám sebe pečlivě vymydlit. Zápach z cigaretového kouře býval tak silný, že člověk mohl jen těžko zapřít návštěvu restauračního zařízení. Aby po každé návštěvě zakouřeného prostředí nemuselo přijít velké prádlo, existovaly nejrůznější fígle, jak se zápachu zbavit. Jedním z nich bylo třeba vystrčit oblečení ven na mráz, další spočíval ve zmrazení šatstva přímo v mrazáku. Zákaz kouření v restauracích v tomto směru nakonec přivítali i někteří kuřáci. Omezení řadě z nich stálo za to, že domů najednou přicházeli v relativně voňavém oblečení.

Cigaretové nedopalky nesvědčí přírodě ani lidem 
Kouření klasických cigaret s sebou ale tak jako tak nese nepříjemný zápach. Nepříjemný odér vzniká při spalování tabáku a ulpívá i na prstech a oblečení kuřáka, který následně doma i na pracovišti obtěžuje své okolí, a to i pokud chodí kouřit ven. Dalším zdrojem zápachu jsou cigaretové nedopalky, které navíc zamořují životní prostředí. Naštěstí doba pokročila a s ní i přístup kuřáků ke zbytku společnosti a ke kouření samotnému.

Moderní prostředky nesmrdí
Pokrok přinesl nové způsoby, jak se kuřáci mohou oddávat své vášni pro nikotin a přitom neobtěžovat své okolí nepříjemným zápachem. Například elektronické cigarety. Jejich užívání se říká vapování a protože v nich nedochází k hoření tabáku, je jejich užívání až o 95 % méně škodlivé pro lidské zdraví, jak uvádí studie Public Health England z roku 2015 a 2018. Kromě toho předchází dalším nepříjemným aspektům, se kterými se kuřáci musejí potýkat, jako jsou právě popel a zápach. Například vaporizér blu od značky Imperial Brands patří k nejmodernější generaci elektronických cigaret a je dostupný v běžných trafikách. Díky předpřipraveným vyměnitelným náplním se je jedinou starostí s jeho údržbou rychlé dobíjení prostřednictvím USB kabelu. Kromě toho nabízí elegantní minimalistický design ve třech barevných provedeních a celou řadu příchutí. Od klasické tabákové, přes několik ovocných až po svěží mentol.

Reklama