Kvalita nám není lhostejná

Kvalita potravin už nám Čechům není lhostejná, jsme náročnější a vybíravější. A je to jen dobře, protože rozhodně platí, že zdravá strava se odráží na naší fyzické i psychické kondici. Naše nákupní návyky potvrzuje i nejnovější výzkum agentury STEM/MARK 2021. Prozrazuje, že během nákupu potravin čím dál více bereme v potaz jejich kvalitu. Aby byly čerstvé, zralé, bez chemie, umělých náhražek a přidaných látek. Nejdůležitější jsou především kvalita s čerstvostí, po nichž touží 90 % dotazovaných.

České potraviny stoupají na oblibě, sahají po nich častěji ženy

V posledních 3 letech roste zájem o české potraviny (61 % oproti 55 % z roku 2020). Z respondentů je preferují především ti, kteří se zajímají o kvalitu, dále ženy a vysokoškoláci. Jejich oblíbenost roste také společně s věkem dotazovaných. 

Spokojenost s kvalitou výrobků jako např. Klasa či Regionální potraviny se mírně zvýšila, dosahuje hodnoty 90 % (oproti 88 % v roce 2020). Lidé nakupují české potraviny především proto, že k nim mají důvěru, což zmínilo 86 % dotazovaných. Pro 82 % respondentů je dalším důvodem menší vzdálenost při dopravě, a tím pádem čerstvost potraviny.

Pokud patříte mezi ty, kterým záleží na čerstvosti a kvalitě a takové potraviny vyhledáváte, máme pro vás tip na soutěž, kterou pořádá Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). 

6166dbae284e9image.pngFoto: Akademie kvality

Auto, poukázky, spotřebiče – vyhrajte s kvalitními potravinami!

Další oblíbená spotřebitelská soutěž „Stříhejte kolem dokola“ je znovu tu. Opět budete potřebovat kvalitní potraviny označené logem a nůžky s lepidlem. Tak získáte šanci vyhrát jednu z hlavních cen – roční zapůjčení jednoho ze tří osobních automobilů. Soutěžit můžete až do 2. ledna 2022.

Jak se zúčastnit?

  1. Zaměřte se v obchodě na produkty, které mají na obalu nějakou ze soutěžních značek kvality, jako je: Klasa, Regionální potravina, biozebra anebo biolist, chráněné označení (ZTS, CHZO, CHOP) – značení EU, zaručuje jistou záruku kvality vázanou např. na daný region.
  2. Tyto značky následně vystřihujte z obalů a nalepte je do herní karty, kterou si můžete stáhnout např. na webu akademiekvality.cz nebo ji získat ve vybraných prodejnách obchodních řetězců.  
  3. Až bude karta zaplněna 40 logy, na obálku napište „SOUTĚŽ“ a odešlete ji poštou na adresu organizátora.  

616887a65812cimage.png

Jaké výhry na vás čekají? 

  • každý měsíc osobní automobil ŠKODA KAROQ k ročnímu zapůjčení – 3× v průběhu soutěže bude vylosován 1 šťastlivec  
  • každý měsíc nákupní poukázka do obchodního řetězce v hodnotě 9 000 Kč, 6 000 Kč a 3 000 Kč – každý měsíc (tedy 3×) budou vylosováni 3 výherci  
  • každý týden kuchyňské spotřebiče v hodnotě až 10 000 Kč – výhru 5 000 Kč na výběr kuchyňských pomocníků získává 1 vylosovaný týdenní výherce. Částku lze navýšit až na 10 000 Kč zodpovězením 3 otázek zaměřených na edukaci o kvalitních potravinách  
  • týdenní drobné kuchyňské náčiní a další drobné výhry – každý týden budou vylosováni výherci, kteří si v průběhu soutěže rozdělí 50 000 ks cen 

    Vše o soutěži včetně pravidel a herní karty naleznete na soutěžní stránce akademiekvality.cz.  

Značky kvality vám napomohou s výběrem kvalitních surovin 

6166dcd7b1ad5image.png

Na webu akademie kvality, která je průvodcem světem kvalitních potravin, najdete nejen informace o soutěžích, ale i tipy, jak jednotlivé produkty vybírat. Nechybí recepty, Dětská sekce s nápady na dobroty pro děti, ani rubrika Pospolu u stolu s pracovními listy a návody pro děti, které se tak nenásilnou formou seznámí se světem potravin. 

Reklama