Také se vám stává, že si občas připadáte dětinská? Máte nějaký zvyk z dětství, kterého se ani v dospělosti nehodláte vzdát, ač to pro nezúčastněné vypadá přinejmenším divně? Já se například aspoň jednou za rok musím kouknout na Nekonečný příběh, ten film prostě miluju. Spím s peřinou přes hlavu a pod hlavou musím mít svého plyšáka Bíďu, jinak neusnu.

Můj přítel zase hodně lpí na adventním kalendáři. Přestože už má hodně let občanku, každý rok dostává od příbuzných k Mikuláši kalendář s malou čokoládou na každý den a každý den skutečně až do Vánoc poctivě otevírá okýnko s příslušným datem. Vloni jsme jich měli asi šest.

Začínám se pomalu shánět po kalendáři pro letošní rok a nemohla jsem si nevšimnout novinky, která se objevila na trhu a která je vyrobena speciálně pro muže, ale i ženy ji určitě ocení. Je to pivní adventní kalendář.

Pivní adventní kalendář je vyroben z tvrdého papíru a upevňuje se na pivní přepravku jako víko. Jedná se tedy o univerzální dárek, který lze věnovat bez ohledu na oblíbenou značku piva. Kalendář obsahuje 20 perforovaných okének, která pokrývají dobu od Mikuláše po Štědrý den. Obdarovaný si jen najde příslušné číslo – díky šikovné perforaci se ke svému oblíbenému nápoji snadno dostane a zároveň vidí, kolik dní zbývá do Štědrého dne.

„Přemýšlela jsem nad dárkem, který by zaručeně potěšil české muže,“ vysvětluje autorka nápadu Eliška Počarovská. „Pivní adventní kalendář mě napadnul, když jsem svého přítele viděla, s jakou radostí si k večeři z přepravky vyndává svoji oblíbenou značku lahvového piva. Přišlo mi to trochu bláznivé, ale reakce oslovených kamarádů mě přesvědčily, abych zkusila kalendář nabídnout,“ směje se Eliška. A nápad se zjevně ujal.

Tenhle kalendář, respektive papírové víko na basu piva, můžete koupit za 49 korun na stránkách pivnikalendar.cz

Kupujete adventní kalendář? A koupila byste někomu ten pivní?

Dnes si povídáme o tom, čím jsme v dětství chtěli být. Více se dozvíte ZDE. Hledáte inspiraci? Pak nahlédněte do dnešního článku Čím jsme v dětství chtělí být? A čím jsme se stali?

Svoje příběhy, které můžete doplnit i obrázkem vašeho pracoviště nebo vás v akci, posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F - šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.