5c37272968400obrazek.png
Možná se teď ptáte, co je krém proti vráskám zač, jaké jsou jeho účinky? Jedná se o vylepšený hydratační produkt. Což není vůbec špatné, ale vrásky díky němu nevymizí. Láká na obsah například AHA kyselin, peptidů, atd. Ty „zaručují“, že probudí k životu kolagen a elastin, které se postupem času z pleti vytrácí. Jenže problémem je, že zmíněné složky se nedostanou do hlubších vrstev pokožky, kde jsou ukrytá kolagenová a elastinová vlákna, zodpovědná za konečný vzhled pleti. Umí sice pokožku projasnit, čímž získá mladiství vzhled, eliminovat pigmentové skvrny, zpomalit tvorbu mimických vrásek, ale rozhodně si 5c3726d70598bobrazek.pngneporadí s hlubokými vráskami, kvůli kterým si krémy kupujeme.

To neznamená, že bychom měly na kosmetiku proti vráskám zanevřít. Ženám do 40 let dokáže svým způsobem pomoci. Jen nesmíte čekat zázraky, které slibují. Nejdůležitější, co v péči o pleť můžete udělat, je kvalitní každodenní odličování a čištění pokožky. Nezapomeňte obličej, krk a dekolt neustále hydratovat. Nepodceňujte také výběr výrobku v návaznosti na typ pokožky. Abyste měla jistotu, jestli je vaše pleť mastná, dehydratovaná, smíšená, atd., navštivte kosmetické studio či lékárnu, kde nabízejí odbornou diagnostiku pleti.

Co dělat, když se chci zbavit hlubokých vrásek?
5c37275462a3dobrazek.png

  • Odpověď je jednoduchá, ale mnohé z vás možná zklame. Jediným řešením je návštěva estetického chirurga. Světově nejoblíbenějším zákrokem proti vráskám je injekční aplikace botulotoxinu. Ta vyhladí jemné linky a vrásky, vypne pleť tím, že uvolní obličejové svaly. Další z mnoha možností jsou dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Ty dodají pleti chybějící kontury, odstraní vrásky a rýhy.
  • Pokud se rozhodnete vsadit karty na trochu dramatičtější omlazení, oblíbená je sublativní radiofrekvence. „Do kůže vedeme maticí elektrod radiofrekvenční proud. Ten zahřívá kůži a v jejích hlubších vrstvách utváří zánět. Následné nastartování hojivých procesů a vznik mikrojizviček stimuluje tvorbu kolagenu, a tím pádem také omlazení pleti,“ popisuje MUDr. Kravciv.
  • Pro pleť méně devastovanou stárnutím je možné zvolit i jiné varianty, jaké je laserová rejuvenace či plazmaterapie. První zmiňované je podle dermatologa Kravciva vhodné v případě, že chcete zamezit dalšímu stárnutí pleti a zachovat její stávající vzhled. Plazmaterapie pleť zpevní a osvěží.

Nenechte si ujít:

Reklama