Za mých mladých let doporučovali cvičitelé psů pouštět při odchodu z bytu čtyřnohým miláčkům rádio. Tedy samozřejmě v případě, že se psi doma sami nudí a pak štěkají, vyjí, devastují zařízení a podobně. Zvuk lidského hlasu skutečně většinu „domácích vyděračů“ uklidnil.

Jenže technika pokročila, a dnes už se nesluší, odbít pejska nějakým tím rozhlasovým pořadem, navíc určeným pro lidi. Specialisté z USA vytvořili filmy, určené přímo pro pejsky. Jeden takový snímek je dlouhý 73 minut a po celý čas promítání prý dokáže udržet pejskovu pozornost. Navíc se dá pustit nepřetržitá smyčka. Záběry hrajících si, soutěžících nebo odpočívajících psů jsou doprovázeny pestrou zvukovou stopou.

Jenom mám tak trochu obavy, že sousedům bude jedno, že neštěká a nevyje váš Žeryk, ale filmové hvězdy na videu. Navíc moje čtyřnohá kráska nemá vetřelce, kteří do jejího rajónu pronikají skrze televizní obrazovku, vůbec ráda a vztekle na ně vrčí. Ale možná mají američtí pejsci vytříbenější vkus a umí se lépe bavit.

Zdroj: www.themoviefordogs.com

Koupila byste svému pejskovi speciální psí pořad na DVD? Zvládá Váš miláček pobyt o samotě? Pouštěla jste mu někdy rádio? A zabralo to? Reaguje na jiné psy nebo další zvířata, když je vidí na obrazovce? Jak?