Pryč je doba, kdy se plastičtí chirurgové zabývali jen přetvářením prsou, rtů nebo případně nosů a uší. Dnes už opravdu téměř nic není nemožné a ženy chtějí být krásné podle představ svých nebo partnera úplně všude.

Není žádnou novinkou, že plastická chirurgie se rozrostla o disciplíny jako například takzvaná labioplastika – žádost o modelaci zevního pohlavního ústrojí moderního operatéra už jen těžko překvapí.

Z toho vyplývá, že se v lékařském oboru dnes daří zprostředkovávat kosmetické úpravy, které by dříve nepřipadaly v úvahu z mnoha důvodů. Jedním takovým velmi dynamickým obchodním odvětvím se stává obchod s obnovou panenství. V našich poměrech se mladé ženy se žádostí o obnovu panenství prý objevují zřídka. Rekonstrukce panenské blány není v našem kulturním prostředí tolik potřebná, jinak je tomu třeba u našich arabských spoluobyvatel planety.

 

Arabská dívkaAlláh je velký, ale ještě větší je strach z pomstychtivého strýčka

Největší rozkvět je v těch evropských zemích, kde je usídleno větší množství vyznavačů islámu. To je pochopitelné vzhledem k tomu, že muslimské rodiny dodnes přísně dbají na zachování věnečku pro ženicha až do dne svatby.

Bez panenství se ženě podaří provdat za muslima velmi těžko.  Zjistí-li se navíc, že dívka o svou nevinnost přišla již dříve, hrozí jí ze strany rodinných příslušníků i smrt, neboť fundamentalisticky orientovaní věřící jsou ochotni za obnovu cti své rodiny prolít i vlastní krev.


Mladé muslimské ženy, žijící v moderním evropském prostředí, se svým životním stylem příliš neliší od svých „nevěřících“ vrstevnic a samozřejmě si často užívají milostného života mnohem dříve, než jim ukládají zvyky a rodiče. Následně ze strachu z rodiny nebo problémů s vdavkami za muslima podstupují zákrok na operačním sále gynekologie.

Zvýšený zájem o takové operace byl v poslední době zaznamenán například v Belgii, kde ze stejného počtu obyvatelstva jako v ČR je půl milionu aktivních vyznavačů islámu. Za znovunabytí poctivosti si ale zájemkyně musí zaplatit.

Za přibližně půlhodinový zákrok si gynekologické ordinace účtují v přepočtu od 50 do 70 tisíc korun.

 

Stokrát prodané panenstvíNevěsta z Orientu

V minulosti nebyla lékařská věda na tak vysoké úrovni jako dnes, ale neznamená to, že se neprováděly jiné praktiky, které měly obnovu hymenu suplovat. Revirginace byla potřeba nejen ze zmíněných důvodů, kdy bylo panenství podmínkou k uzavření sňatku, ale také odvěká živnost řemesla lásky mohla v případě zdárných pokusů zažívat zajímavý ekonomický rozvoj.

Dočítáme se o tom hojně v některé starší literatuře a Markýz de Sade není jediným, kdo s myšlenkou opětovného prodávání nevěstky vydávané za nevinnou dívku přišel.

V minulosti byly využívány zejména bylinné masti, způsobující stažení poševního vchodu. Na stejném principu funguje takzvaný panenský ocet, ale jeho výroba není v dnešních příručkách uváděná, a tak operace přijde dráž, ale je to sázka na jistotu.

 

Nechaly byste si znovu obnovit panenství? Myslíte, že byste se lépe vdaly? Je to drahé nebo levné? Víte, jak udělat panenský ocet? Co takhle se odstěhovat do arabských zemí a zbohatnout na opakovaných sňatcích?

Reklama