Zítra je 12. května, tento den byl letos stanoven jako datum Českého dne proti rakovině. Do ulic českých měst a obcí vyrazí dobrovolníci (včetně mě) s informačními letáky a látkovými kytičkami, které letos budou mít červenou stužku. Barva stužky se mění každý rok. Stejně jako téma, v němž se tento den nese. Tentokrát byla jako téma dne proti rakovině stanovena prevence karcinomu prostaty.

Den proti rakovině se letos koná již po čtrnácté. Jeho cílem preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. A za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině, na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu a vybavení onkologických center. Květinu si můžete koupit od dobrovolníků za minimální příspěvek do sbírky ve výši 20 korun.

Budeme u toho taky!

Přezdívka Věra57 je vám možná povědomá. V loňském roce jste mohli sledovat Věřin deník, v němž se vypisovala ze svých pocitů a zážitků při svém boji s rakovinou, který nakonec úspěšně zvládla. Věra se nyní odebrala do invalidního důchodu, ale rozhodně nezahálí. Stala se totiž členkou Ústeckého Arcusu, to je občanské sdružení onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel. V těchto dnech bude pomocnou rukou v kanceláři, která se bude starat o odběr kytiček dobrovolníky a o další související úkony.

A tak na sebe výzva, abychom se do akce zapojili také, pochopitelně nenechala dlouho čekat. S radostí jsem přijala a plato padesáti kytiček už je na cestě do redakce. Mít na to celý den, vezmu si jich víc. Dobře si vzpomínám, že ve studentských letech, kdy účast na charitativních sbírkách byla pro nás byla „dobrovolně povinná“, každý dostal celé dvě stovky.

S květinami a letáky vyrazím do ulic později odpoledne, hned poté, co uzavřu středeční denní téma. Pokud byste si chtěly koupit květinu přímo ode mě, včas vám prozradím, kde mě najdete.

Samozřejmě se můžete také těšit na reportáž, kde vám prozradím, jak to všechno dopadlo.

Co myslíte, prodám je všechny? A koupíte si taky květ proti rakovině?

Reklama