shutterstock-1081029959.jpg
Foto: Shutterstock

Znáte iniciativu Zažít město jinak? Toto je něco podobného. V dubnu budeme zažívat město nijak. NIC 2020 je festival, který neexistuje. Zapojí se do něj řada institucí, které sice bohužel vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu nemohou nabídnout reálný program, ale podpořit je můžete i tak – tím, že si koupíte vstupenky na nic. Symbolická akce proběhne 1. května, ve svátek všech zamilovaných, ve spolupráci s kulturními subjekty z celé České republiky.

Jak to funguje?

Stejně jako vždy. V programu instituce, kterou rádi navštěvujete a záleží vám na jejím přežití, vyberete akci, kterou chcete „navštívit“. V rezervačním systému GoOut si následně koupíte vstupenku dle vlastního výběru (třeba do první řady nebo na balkon nebo na stání – čím lepší místo, tím větší částkou svým oblíbeným umělcům pomůžete). Vstupenka platí pro jedno sedadlo ve virtuálním sále, jehož kapacita je de facto neomezená. Dostane se tak opravdu na každého.

„Počínaje 1. dubnem budeme do nabídky NIC 2020 přidávat další a další instituce z celé země. Některé oslovíme přímo my, jiné se mohou přihlásit samy – toto platí pro všechny subjekty, které mají zájem prodávat vstupenky na nic. Předprodej potrvá celý měsíc do 1. května a na jeho konci vše jednoduše sečteme, podtrhneme a předáme jednotlivým institucím peníze za prodané vstupenky,“ vysvětluje koordinátor projektu Lukáš Jandač.

A až se svět kolem nás zase vrátí do normálu, budete mít jistotu, že vaše oblíbená divadla, kluby, galerie, kulturní „zašívárny“, koncertní sály a další ostrovy kreativní svobody mohou i nadále pokračovat v tom, co umí nejlépe: Rozšiřovat obzory, přinášet radost, ale v první řadě přinášet zážitky, na které nikdy nezapomeneme.

Vstupenky na NIC 2020 můžete zkoupit zde.

Reklama