Unikátní charitativní projekt Medela právě začíná s prodejem kalendáře pro rok 2007. Projekt založily Lejla Abbasová a Helena Houdová s cílem dlouhodobě pomáhat chudým a ohroženým dětem z nejrůznějších koutů světa.

 

Zájemci si mohou originální kalendář o velikosti A3 zakoupit prostřednictvím internetových stránek www.projektmedela.org. Na dvanácti fotografiích Jana Saudka, stylizovaných do 30.let minulého století, se představují známé ženské osobnosti.

 

Ve dnech 29. listopadu až 2. prosince 2006 pak zároveň proběhne na internetových stránkách Lidových novin (www.lidovky.cz) a Hospodářské komory ČR (www.komora.cz) dražba dvou signovaných kalendářů ze speciální edice.

 

Zakoupením kalendáře známých osobností pomůžete ohroženým dětem

 

 

 

Kalendář byl oficiálně představen v neděli 26. listopadu 2006 v pražském Danube House. Slavnostním večerem provázela Lejla Abbasová a přítomni byli i hlavní protagonisté, kteří se na nafocení kalendáře podíleli. Nechyběl Jan Saudek s přítelkyní Pavlínou Hodkovou, Chantal Poullain, Irena Obermannová, Veronika Přikrylová nebo Martha Issová s přítelem Martinem Zbrožkem. Pozvání přijala řada dalších osobností našeho společenského a kulturního života, mezi významné hosty patřil i ministr zahraničních věcí Alexandr Vondra a partneři projektu. Vrcholem charitativní akce byla

 

 

 

dražba tří z dvanácti luxusních signovaných výtisků kalendáře a originální fotografie, která vynesla celkem 800 tisíc korun. Vydraženy byly fotografie Chantal Poullain, Veroniky Přikrylové a Lejly Abbasové. Právě tato fotografie populární moderátorky a zakladatelky Medely vynesla 400 tisíc korun a její majitelkou se stala paní Valentina Armandi. Další kolo dražby se uskuteční 16. prosince 2006 v klubu pražském klubu Lávka.

 

„Výsledek dražby mě strašně moc potěšil a všem bych touto cestou chtěla ještě jednou poděkovat. Kalendář je na světě a teď jen pevně věřím, že si najde cestu i k široké veřejnosti. Doufám, že se lidem bude líbit a na našich webových stránkách si ho zakoupí a pomohou tak dobré věci, která, jak pevně věřím, bude mít pokračování,“ řekla jedna ze zakladatelek projektu Medela, Lejla Abbasová.

 

Peníze budou po skončení dražby a prodeje kalendáře rovným dílem rozděleny mezi čtyři konkrétní aktivity:

 

·         Nadační fond INKA, Projekt Sonkoča – vesnická škola, Peru, Jižní Amerika

·         Humanistické hnutí, Vysokoškolští humanisté – Humanistická škola, Guinea, Afrika

·         Magna, Children at Risk -  Dům naděje, Kambodža, Asie

·         Slunečnice ve spolupráci s Múzami dětem – letní tábor pro děti z uprchlických táborů a dětských domovů, Česká republika, Evropa

 

 

V tuto chvíli Medela intenzivně shání finanční prostředky na další aktivity. Produkční a administrativní náklady jsou totiž hrazeny pouze ze sponzorských darů. Výtěžek ze všech aktivit je vždy beze zbytku poukázán na konkrétní pomoc. Brzy by se měly dámy, které nafotily kalendář, vypravit na konkrétní místa světa, kde Medela pomáhá. Uvidí tak na vlastní oči, kam a za jakým účelem poputují peníze získané z prodeje kalendáře. Své dojmy pak sdělí veřejnosti prostřednictvím cestopisné knihy. Ta bude obsahovat mimo jiné rozhovory s těmito osobnostmi včetně vyjádření fotografa, autora kalendáře, pana Jana Saudka. Autorkou knihy bude spisovatelka a novinářka Renata Kalenská. O všech cestách navíc bude točit dokument paní režisérka Olga Sommerová.

 

 

 

V plánu je vydání ještě jedné knihy pro Medelu. Půjde o beletrii, které se ujme populární spisovatelka Irena Obermannová. Téma bude souviset opět s tímto projektem.

 

Na kalendář  naváže v březnu 2007 velký benefiční koncert v paláci Lucerna. Účast na tomto koncertě přislíbili např. Monkey Business, Lenka Dusilová, Chinaski, Aneta Langerová, Dan Bárta, Zuzana Smatanová, slovenská kapela Peha a řada dalších. V plánu je také vydání kompilačního CD.

 

Cílem projektu Medela (latinsky pomoc) je dlouhodobá podpora dětí z nejrůznějších koutů světa, které žijí ve špatných životních podmínkách. Je jednou z aktivit nadačního fondu Asante Kenya, který založila v roce 2006 Lejla Abbasová. Svým záběrem se zařadil mezi největší neziskové projekty v České republice. 

 

 

Všem, kteří se rozhodnou finančně podpořit projekt, jsou k dispozici konta: Medela je 1211008939/5500, Asante je 1211003687/5500

 

Více informací o projektu jsou k dispozici na stránkách www.projektmedela.org;  www.asantekenya.org

Reklama