Moderní životní trendy nás často vzdalují přírodě. A pokud jsme obyvateli města, může se nám snadno zastesknout alespoň po malém kousku fauny či flóry. Co si ale počít, pokud nám květiny připadají nezajímavé, rybičky nám umírají jak na běžícím pásu a na větší zvířátko nemáme prostor ani čas?

 

 

 

 

 

Právě pro takové zájemce je určeno kancelářské mraveniště! V akváriu v modrém gelu, kterým se mravenci můžou živit, je řada chodbiček. Do nich nasadíte něco přes 10 mravenců, které si někde nachytáte, a pak už stačí svou malou kolonii ve volných chvílích pozorovat – mravenci se o sebe postarají sami. Jedlý gel vydrží mravencům asi na půl roku, pak je potřeba koupit nové mraveniště, aby měli vaši mazlíčci co jíst.

V USA si do mraveniště můžete koupit i speciálně vyšlechtěné mravence, v Čechách zatím musíte vystačit s těmi našimi, venkovními, ale podle prodejce jsou stejně vhodní.

A pokud vás zajímá, co se stane, když vám nějaký mravenec umře, přečtěte si odpověď prodejce: „Ve většině případů, pokud jedinec v tunelech zemře, ostatní jej vynesou na povrch gelu, aby zabránili rozšíření případné infekce v kolonii (stejně jako v přírodě), a tudíž je lehké mrtvého jedince odstranit z ANTWORKu bavlněnou tyčinkou. V jiném případě je nutné, aby jste se dostali k mrtvému jedinci skrze gel, jinak by mohlo dojít k nakažení ostatních mravenců a tím k ohrožení celé Vaší kolonie.“

Zdroj: Astrafit

Líbí se vám kancelářské mraveniště? Pořídila byste si ho? Nebo si myslíte, že jde o týrání mravenců? Gel se zatím vyrábí jen v modré barvě, ale kdyby byly jiné možnosti, jaká barva by se Vám líbila?