Až se půjdete podívat na předvánoční Staromák, vánoční strom, betlém a stánky, nezapomeňte zabrouzdat i do okolních uliček. Nejen že mají zvláště v těchto dnech kouzelnou atmosféru, ale třeba tam najdete i překvapení pro sebe.

Můžete to udělat kdykoliv, ale dnešek je přece jenom něčím výjimečný. Právě dnes (11. prosince) si pro vás šest butiků s autorskou módou v centru Prahy nachystalo netradiční vánoční koktejl. Akci zaměřenou na propagaci pražské módní čtvrti pořádá Czech Fashion Centre (CFC), volné společenství českých návrhářek s originálními  butiky v „magickém trojúhelníku“ mezi Josefovem, Staroměstským a Václavským náměstím.

Udělejte si radost a myslete také chvilku na sebe.

„Shánění vánočních dárků pro vaše blízké je náročná činnost, ale nikdo na vás nepomyslí lépe než vy samy – proto si letos kupte dárek pro sebe,“ vyzývají všechny ženy v hektickém předvánočním čase Ivana Follová (if…), Hana Havelková (HH), Taťána Kováříková (TATIANA), Martina Nevařilová (Navarila-design), Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková (Timoure et group) a Hana Stocklassová (BOHEME).

Proč si to nenechat ujít?
Potkáte tam spoustu celebrit, okouknete, co je nového v české módě, a navíc dostanete teplý drink či něco na zub.
Většina návrhářek bude ten den v buticích osobně přítomna, takže se s nimi lze potkat a poradit při výběru toho pravého modelu.
Většina vánočně vyzdobených butiků také chystá mimořádné slevy v rozmezí 10–50 %, určené pouze pro tento den.

Vedle modelů z aktuálních kolekcí pro zimu 2008/9 budou návrhářky nabízet i punče, koktejly a rozmanité vánoční lahůdky jako třeba výtečné čokoládové brownies podle rodinného receptu (HH). Prodávat a ochutnávat se budou také produkty Fair Trade (if…), připravena bude i speciální nabídka drobných dárků a oděvních doplňků (if…, Navarila-design).

Při velkorysejším nákupu čekají na zákaznice luxusní dárky (Timoure et group, Navarila-design, TATIANA) či klubko mohérové příze s jehlicemi pro upletení vlastní šály či svetru (BOHÉME). 

V 19 hodin se v Dušní ulici č. 8. objeví i průvod v čele se Sv. Lucií a dětský sbor tu zazpívá české a švédské koledy.Ivana Follová
(if…)
...pokud patříte mezi ženy s vlastní individualitou, které hledají kreativitu, lehkost a možnost vyjádření, je značka if pro vás ta pravá. Je zárukou kvality a originálního zpracování modelů, jež dokáží podtrhnout vaši krásu. V butiku najdete nejen oblečení, ale i spoustu doplňků, šperky a drobné dárečky.
Adresa: Ungelt, Týn 1, Praha 1Hana Havelková (HH) 
Přemýšlíte, v jakých šatech půjdete letos na ples? Hledáte něco, v čem zaručeně nikoho nepotkáte? Pak určitě zavítejte do butiku Hany Havelkové. Její specialitou jsou právě společenské šaty a plesové róby. A kdyby vám náhodou žádné nesedly, určitě vám poradí, nebo rovnou navrhnou model přesně pro vás.
Adresa: STUDIO Hana Havelková
Dušní 10
Praha 1
Martina Nevařilová
(Navarila-design)
Cítíte se dobře v úpletu? Pak vás osobitá oděvní značka úpletové módy určitě osloví. Je vyráběná malosériově v českých manufakturách. V nabídce obchodu naleznete nejen kolekce autorské pletáže, ale i šperky a brýle Simony Kafkové, tašky a galanterii Marcely Kotěšovcové a tištěná trika a tašky značky Vohoz.
Butik dokonce nabízí možnost osobní konzultace s návrhářkou.
Adresa
Elišky Krásnohorské 4 / 11, Praha 1
Táňa Kovaříková
(TATIANA)
Navrhuje a vyrábí luxusní dámské modelové oděvy a doplňky. Móda Táni Kovaříkové je nadčasová a sexy.
Adresa: Dušní 1, Praha 1Alexandra Pavalová
a Ivana Šafránková (Timoure et group)
Máte ráda kostýmy? Baví vás kombinovat, sestavovat, tvořit a být v módním obraze? Pak nesmíte minout „Timourky".
Hlavním trendem jejich kolekce na letošní zimu je sofistikovanost, ženskost, černá, šedá, bílá, samety, hedvábné odlesky a průsvity.
Adresa: V kolkovně 6, Praha 2 – Staré Město.
Martinská  4,  Praha 2 – Staré Město
Hana Stocklassová
(BOHEME).
Další návrhářka, která miluje úplet. Jestli jste zvědavé, co se z něj dá všechno vytvořit, musíte zajít do butiku Boheme.
Adresa: Dušní 8, Praha 1

Využijte jedinečné příležitosti, máte to všechno při ruce.

Půjdete se na Koktejl českých návrhářek podívat?
Móda které z nich se vám líbí?

 

Reklama