Blíží se Vánoce a hlavně pro ženy nastává čas vymyslet, co tomu chlapovi zase dát k Vánocům. Dobře vím, že to vůbec není jednoduché, ale někteří muži jsou všichni stejní, takže se dá předpokládat, že všichni v sobě mají kus toho kluka, za které nás ženy označují. A pokud se nepletu, kluci mají rádi komiksy. Dejte nám je všechny!

A teď už seriózněji. Podívejme se na novinky, které jsou na předvánočních pultech, nebo na ně ještě dorazí. Začněme rekapitulací toho, co vyšlo před nedávnem:

Soutěžní otázka 4. – Lze se nakazit HIV při líbání?

Barbar Conan u Comicscentra, základ heroické fantasy s krásnou kresbou a zajímavým příběhem. Máte-li doma muže, který se rád podívá na Pána prstenů, tohle je pro něj jako dělané, jen je to lepší.

Království tvé - Ilustrátor Alex Ross namaloval každou ze stránek komiksu na plátno a teprve potom ji zmenšil. Tak vytvořil hyperrealistický superhrdinský komiks, který se zapsal do dějin tohoto média. Vzhledem k tomu, že hlavním hrdinou je Batman a Superman, není třeba bližšího určení cílové skupiny. (bb/art)

Srdce impéria - Brian Talbot se nejvíce proslavil komiksovou knihou Dobrodružství Luthera Arkwrighta, která u nás vyšla před rokem. Po dvaceti letech se ke svému opusu vrátil a napsal pokračování, které je narozdíl od prvního dílu barevné. Na třech stech stránkách se rozvíjí příběh o vzestupu a pádu jedné totalitářské velmoci, ve kterém naleznete úplně všechno od nahých jeptišek až po kosmologické otázky, magii a atomovou bombu (Comicscentrum).

Devětačtyřicátníci - Jeden z nejslavnějších komiksových scenáristů světa, Alan Moore, si našel tisíce fanoušků i u nás. Ten, kdo se v komiksech trochu vyzná, má doma oba díly jeho TOP 10 a určitě i Smaxe. Pokud v knihovně najdete alespoň jeden z těchto titulů, jsou Devětačtyřicátníci ta správná vánoční volba. Příběh je ze stejného světa, jen celou sérii předchází o pár desítek let. Kvalitní sci-fi zábava v kvalitním překladu Richarda Podaného (bb/art)

Doživotí pro Constantina - pokud je libo nějaká ta duchařina a pár démonů navrch, je tohle ta pravá volba. Film s Keanu Reevesem zaznamenal pozitivní ohlasy i u nás, a tohle je jeho předloha. Tedy jeden z příběhů, které byly o rouhačském lovci démonů napsány. Scenárista Brian Azzarello je známý svižností svého vyprávění, takže na nudu si nikdo stěžovat nebude (Crew2)

Sandman - Game of you. Pátá kniha jedné z nejlepších komiksových sérií všech dob od Neila Gaimana. Pokud se nestane neštěstí, Sandman se na pultech před Vánoci objeví a naplní vaše myšlenky sny, vždyť je jejich pánem. Sandman je komiks, který nemá přesnou cílovou skupinu, rádi jej čtou i čtenáři, kteří komiksy nevyhledávají. Sandmana mají dokonce rády i ženy! V překladu Viktora Janiše vyjde u vydavatelství Crew2.

Persepolis - pokud potřebujete obdarovat intelektuála a myslíte si, že komiksy nejsou rada pro vás, pletete se! Persepolis je první íránský komiks. Navíc komiks životopisný. Autorka Marjane Satrapiová sepsala a nakreslila příběh o svém dospívání z dob islámské revoluce a za války s Irákem. Téma na komiks neobvyklé, přesto se jedná o jeden z komiksů, které jsou namířeny jinam než do řad skalních fanoušků. Právě vydává bb/art.

Navíc ještě vyšel nový Lobo pro věčné pubescenty, králičí samuraj Usagi pro milovníky Japonska a určitě se objeví ještě něco, na co jsem zapomněl. Je z čeho vybírat, ale pokud se chcete rozhodnout správně, řeknu vám, co máte udělat. Kupte to všechno!!!

Reklama