Zdravím všechny čtenářky.

„Jakým bych chtěla být zvířetem?“ Docela jednoduchá a jasná otázka, ovšem odpovědět na ni už je horší. Když jsem byla malá, hrozně jsem milovala koně, ostatně jako každá druhá holčička. Záviděla jsem jim jejich volnost a bezstarostnost, vídala jsem je ve filmu, jak si běhají po loukách, pijí průzračnou vodu z potoků a spásají zelenou trávu.

Realita byla ovšem jiná. Po pár letech jsem pochopila, že ne všichni koně se mají takhle nádherně. Že většina z nich celý den dře s kládami v lese, nebo se připravuje na náročný dostih. A pokud si poraní nohy – pro ně jsou totiž mezi lidmi cenění – skončí, no ani nechci vědět kde.

Tak mě opustil můj koňský sen. Přišlo období kočky. No co vám budu povídat, zase jsem koukala na televizi (takže ji svým dětem budu raději vypínat) a tam viděla neohroženou ženu – kočku, jak zachraňuje celý svět. Byla tak sexy a všichni muži po ní toužili, jé, jak jsem jí záviděla. V noci šelmou, přes den úřednicí.

Bohužel mě žádná kočka na skládce nepokousala (asi málo navštěvuji podivná, zatuchlá, magická zákoutí), a tak se i tento sen rozplynul ve světle běžných starostí. A do třetice jsem chtěla být ptákem, nádherným a úžasným stvořením, symbolem volnosti. Mohla bych si letět kam chci, podívat se na vzdálené ostrovy (pokud bych teda nebyla mrňavý vrabec, protože to bych se asi po cestě utopila), v zimě by mě lidé krmili a vůbec bych se měla dobře :-). Jenže hádejte co, no jo, no, přišla ptačí chřipka a ani pověstná ptačí elegance můj sen nezachránila.

A čím bych tedy chtěla být? Asi se budete trochu divit, ale ráda bych zůstala člověkem, vždyť je to také zvíře. Své sny jsem si nesplnila, ale snažím se na ně nezapomínat. Jednou za čas obětuji nějakou korunku a dám to na útulky pro koně, v zimě sypu ptáčkům a nakrmím osamělou kočku tulačku. Vždyť kdo ví, třeba je to některá z vás :-).

S pozdravem

Popelka 21


No jo no jo... Cat woman. Batman je vůbec fajn a samé zvíře. V příbězích a komiksech hrají totemová zvířata důležitou roli. Kůň jsem, přiznám se, nikdy být nechtěl. Já musím být masožravé zvíře, když už.:)

A jaké je vaše milované zvíře? Napište nám na adresu redkace@zena-in.cz!