píše čtenářka s nickem Tepito. Jsem odpůrce dnes moderní formy vlastnictví koně s jejich ustájením mimo bydliště majitele. Prodáváme naši nepraktickou moderní vilku a máme zamluvený stateček s bezva zázemím pro kobylku či valáška.

Kůň je mé osudové zvíře. Posuďte sami.

V čínském horoskopu jsem kůň, celé dětství jsem prožila v těsné blízkosti hřebčína v Kladrubech nad Labem, můj strýc koně miloval, byl za jejich držení i odsouzen do vězení -odmítl je darovat do JZD. Nejmladší dcera má odmala pouze jediný zájem - ten koňský. Nedivím se, má to v genech. Sice nás trošku děsila, když už jako batole se sápala po všem, co připomínalo koníčky a ostatní hračky přehlížela, ale zvykli jsme si.

 Můj život mi však nikdy cestičku k jejich vlastnictví neumožnil. Jsem totiž odpůrce dnes moderní formy vlastnictví koně s jejich ustájením mimo bydliště majitele. Protože se stýkám s několika koňáky, tak vím, jak to ve většině případů s ustájenými koníky je. Napřed je nadšení, denní návštěvy, postupně euforie vyprchá a koníci čekají na své pány často i týdny...Tak to není nic pro mě.

Díky potrefené dceři objíždíme jízdárny, výstavy a většina našich přátel je z této branže. Manžel kdysi dávno tvrdil, že nechce žádné zvíře do rodiny-snad jen psa. Postupně se dopracoval k menšímu zvěřinci-jen ten koník chybí...Ale už se rýsuje. Prodáváme naši nepraktickou moderní vilku a máme zamluvený stateček s bezva zázemím pro kobylku či valáška. Dcera už má zmapované všechny vhodné kandidáty v našem okolí. Ke spokojenosti nám chybí jen přežít stěhování.

Tak nám držte palce. Přikládám starší foto naší slečny - jak je vidět, je to oboustranná náklonost a foto mé lásky kladrubáčků.

dcera

koně

Tepito

Milá Tepito, s tím ustájením jinde máte sice trochu pravdu, ale někdy majiteli jiná možnost nezbývá. Pokud to není blízko, těžko se ve všední den ke koni dostane. To je bohužel můj případ. Ale mám ho ustájeného u tety, a vím, že je o něj skvěle postaráno, a když mám volno, tak se mu to snažím vynahradit

Text nebyl redakčně upraven

  • Jaký máte vztah ke koním, milé ženy-in?

  • Máte vlastního koně? Jak jste k němu přišla? Máte ho doma, nebo si platíte ustájení?

  • Můžete říct, že umíte jezdit? Jak často jezdíte? Závodně nebo rekreačně? Kolikrát jste spadla?

  • Máte nějakou příhodu?

  • Co vaše děti? Zdědily lásku ke koním po vás, nebo jim to nic neříká?

  • Napsat můžou i ženy, které se koní bojí.

  • Máte nějakou negativní zkušenost, nebo je to jen přirozený respekt? Líbí se vám kůň jako zvíře, ráda se na něj díváte, ale nikdy byste se k němu nepřiblížila?

  • Chodí ke koním vaše děti? Podporujete je, nebo spíš odrazujete?

Napište nám, na vaše příspěvky, příhody, názory, ale i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Připomínám, že za svůj příspěvek můžete získat tento krásný dárek

Toaletní vodu značky Avon

avon

 

Reklama