Carmen-seznam.jpg
Zdroj foto: Visit Plzeň 

Pokud patříte mezi milovníky nevšedních zážitků, pak vám nesmí uniknout jedinečná akce, kterou lze zažít jen jednou za rok – Noc s operou. Ta se tradičně koná pod širým nebem v plzeňském amfiteátru a pořádá ji Divadlo Josefa Kajetána Tyla, které tímto slavnostně uzavírá divadelní sezonu. Letos padl výběr na Carmen, stálici mezi operami.

Vyhlášená Noc s operou se koná již 7. rokem. Operní soubor plzeňského Divadla J. K. Tyla se řadí mezi nejlepší v České republice. Zaujme vás jak jedinečná kostýmní výprava, tak monumentální scénografie, rozmanité efekty v podobě videoartu a pyrotechniky – to vše umocněno nenapodobitelnou atmosférou pod širým nebem.

Nešťastná láska, žárlivost i symfonický orchestr

Letošní ročník představí čtyřaktovou operu francouzského skladatele Georgese Bizeta. Uvidíte realisticky zpracovaný příběh nešťastné lásky Dona Josého k cikánce Carmen, která jej vyprovokuje k žárlivosti, když se zamiluje do toreadora Escamilla. Operní pěvce doplní rozsáhlý symfonický orchestr a početný komparz, ve kterém účinkují také netradičně zájemci z řad veřejnosti.

Zdroj info: Tiskové materiály/Visit Plzeň

Reklama