seznam.jpg
Foto: Profimedia

Oblíbený šílený závod a přehlídka nevšedních nemotorových vozů se naposledy v Praze uskutečnila před 20 lety na Petříně a nyní je zpět! S tím rozdílem, že s tentokrát bude konat na Strahově.

Soutěž se zaměřuje na kreativitu a vynalézavost majitelů vozů. To, ale i výkonnost bude posuzovat odborná porota. Na speciálně postavené trati se podílel Erik Cais, což je český rally závodník.

Závod se do Prahy vrací po 20 letech, obecně do Česka po 15 letech, protože v roce 2008 závod hostilo Brno, kde se objevily vozy, které vypadaly jako pasti na myši, stany nebo třeba jeřábi.

Pokud se chcete pokochat lidskou vynalézavostí a pobavit u závodů, určitě doražte. Závodníci pomocí vlastních sil vytvářejí a budují vozidla, která umí brzdit, zatáčet a která jsou uvedena do pohybu pouze pomocí lidské síly.

A jak to funguje? Vybraná porota nejprve vybere 40 finalistů na základě navržených vymyšlených vozidel, přičemž výběr a vyhlášení se uskuteční 26. června 2023, následně budou mít finalisté čas až do 16. září vozidla zhotovit a přeměnit v reálná a skutečná. Porota bude brát v potaz kreativitu, jedinečnost, samozřejmě bezpečnost, ale i potenciální výkonnost. Slibujeme, že se, stejně jako při minulém ročníku, pobavíte. Mezi minulými vybranými byly vozy připomínající různé ovoce, existující i neexistující zvířata apod.

Zdroj: praguemoring, Red bull, kulturio

Reklama