Kulturní festival eLnadruhou - „L2“, který proběhne v Praze ve dnech 20.-22. května 2005, je určený především lesbickým, bisexuálním a transsexuálním ženám a volně navazuje na tradici jarních festivalů pořádaných v uplynulých letech pod názvem Apriles (respektive Aprilfest) v Praze. Letošní ročník se však od předchozích liší nejen názvem, ale do značné míry i celkovým pojetím, v němž se ke slovu dostává zejména kreativita, intuice a sebereflexe.

„Hlavním cílem festivalu, jenž v tomto roce nese podtitul „Zrcadlení“, je vytvořit prostor pro vzájemnou interakci lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen na společenské i tvůrčí rovině a pokusit se zachytit odrazy nejrůznějších podob současné lesbické komunity, její tvorbu, přání i problémy. Kromě vystavovaných uměleckých děl budou proto v místech konání festivalu umístěny také informační materiály českých a slovenských organizací, které svou činností přispívají k dalšímu rozvoji v této oblasti,“ uvedla tisková mluvčí festivalu Daniela Štecherová.

Náplň festivalu proto tvoří převážně semináře a kurzy tvůrčího rázu, přestože chybět rozhodně nebudou ani klasické přednášky a v rámci festivalu se rovněž uskuteční panelová diskuse o návrhu zákona o registrovaném partnerství za účasti poslanců parlamentu ČR.

Souběžně s hlavním programem, který se bude konat v prostorách kulturního střediska Domovina v Praze 7 - Holešovicích, budou na dalších místech probíhat i doprovodné akce jako například sportovní odpoledne v areálu gymnázia Budějovická na Praze 4 nebo promítání dokumentárních filmů a turnaj ve stolním fotbale v klubu B3 na Praze 9. Festival zahájí koncert kapely Tiditade a jeho vyvrcholením bude sobotní taneční Maja Party s DJ Henri, DJ Sharky a DJ gLassie, po níž bude v neděli odpoledne následovat závěrečné neformální setkání na Letné. Akci pořádá občanské sdružení eLnadruhou.

Kulturní (nejen) lesbický festival eLnadruhou, který proběhne v Praze ve dnech 20.-22. května 2005, je současně ročníkem jedenáctým, který se hlásí k odkazu dnes již legendárních dubnových setkání, ale i ročníkem prvním, jehož osobitý a neotřelý přístup je bezesporu nadějným příslibem do budoucna.

 

Článek je převzatý ze zpravodajství Econnectu   a konkrétně ho najdete zde: Festival eLnadruhou

Reklama