fed.jpg
Foto: Shutterstock

Feederismus je sexuální aktivita, při níž člověk, jemuž se v komunitě říká feeder je sexuálně vzrušován vykrmováním a sledováním, jak vykrmovaná osoba přibírá. Protějšku, kterého vzrušuje být vykrmován a nabírat váhu, se říká feedee.

Většina lidí hlásící se k této komunitě ovšem trvají na tom, že se v žádném případě nejedná o sexuální deviaci či prostou sexuální aktivitu. Označují feederismus za životní styl, případně subkulturu. Do povědomí širší veřejnosti se tento fenomén dostal až prostřednictvím internetu. Největší zájem o tuto subkulturu byl zaznamenán po odvysílání dokumentárního pořadu „Fat girls and feeders“ („Tlusté holky a vykrmovači“), který mapoval několik příběhů mužů, jež podporují své ženy v přibírání na váze, a to mnohdy do takové míry, že riskují zdraví či život vykrmované.

O velkou medializaci zmiňované skupiny se postarala v roce 2008 Donna Simpson, která veřejně prohlásila, že jejím cílem je být nejtlustší ženou světa. Své každodenní pojídání vydatných a kalorických pokrmů za asistence partnera promítala online. Její velká mužská fanouškovská základna pak platila nemalé peníze za to, aby se mohla dívat na její přejídání. Následně v roce 2011 ovšem došlo k rozchodu páru a Donna svou internetovou stránku smazala. Médiím následně řekla, že si nyní přeje výrazně redukovat svou váhu a že své účasti v této komunitě velmi lituje. Dokonce prohlásila, že vztah s jejím bývalým partnerem byl založen jen na jeho fetiši a jinak prakticky neexistoval. V souladu s tímto prohlášením se pak čím dál častěji objevovala otázka, zda není taková forma soužití jen jiný způsob týrání partnera.

Ovšem na straně druhé je především na internetu spoustu párů, které se k feederismu nadšeně hlásí. Dokonce i v českých vodách sociálních sítí najdete skupiny, kde ženy oslavují svá obézní těla a muži je za to chválí, případně nabízí peníze na další vykrmování. Velmi oblíbená jsou tu též videa, kde se korpulentní žena snaží konzumovat před kamerou co největší množství nezdravého jídla, nejlépe ve spodním prádle či nějakém přiléhavém oblečení. Na místo progresu ve formování postavy do plavek tu naleznete dívky ukazující, kolik přibraly a jak se jejich těla mění. Jednou ze zástupkyň feeders v České republice je i Martina, která nechala do své každodenní rutiny feedee nahlédnout pomocí rozhovoru pro Teplický deník.

„Už od malička jsem byla baculatá, lidem v mém okolí se to nelíbilo a slýchávala jsem dost narážek a pošklebků. Když jsem vyspěla, všimla jsem si, že kluci se otáčí nejen po mých hubených kamarádkách, ale i po mně,“ popisuje a následně přiznává, že svého přítele si našla, když vážila 95 kilo a díky „péči přítele“ přibrala v krátkém čase dalších 35 kilogramů. Jak k tomu došlo? „Tak v prvé řadě musí být chuť k jídlu, což je často. Nerozumím těm, co si jídlo odpírají. Byl by hřích to vše neochutnat a nenacpat se tím. Samotné vykrmování probíhá většinou tak, že si navaříme nebo zajdeme někam do restaurace či objednáme pizzu… a přítel s radostí pozoruje, jak mi chutná, sem tam pohladí mé bříško. Potom mi nachystá plno dalších laskomin, které mám ráda. Udělám si pohodlí a sama nebo za pomoci přítele začnu jíst všechny ty dobroty. Mám na sobě oblečení, které je mi malé, aby to vyniklo. Každé takové vykrmování většinou skončí sexem,“ popisuje.

Na české facebookové stránce Boubelky a boubeláci se s požitkem z vykrmování svěřuje i čtyřicetiletý Filip. Postuje fotku své obézní partnerky v krajkovém spodním prádle a píše: „Podívejte se, jak mi Verunka krásně roste. Když jsme se potkali, měla kolem stovky, ale momentálně se může pyšnit sto čtyřiceti kilogramy. Přibírat už nebudeme, teď jen trochu zpevnit a bude to dokonalé. Neznám nic krásnějšího, než je tohle bříško.“ Uživatelé v komentářích samozřejmě jeho fotografii povětšinou chválí a fandí do dalšího úsilí, avšak jsou i tací, kteří přispívají kritickým názorem. „Lituji zdravotní personál, který se o vás bude muset jednou v nemocnici starat,“ napsala jedna z uživatelek.

Samozřejmě mají feeders a feedees ve společnosti i mnoho odpůrců jak z řad odborníků, tak laické široké veřejnosti. Mnozí upozorňují na to, že se nejedná jen o neškodnou zábavu samotného páru, ale nebezpečný hazard se zdravím, a to nejen díky obezitě a jejím rizikům jako takovým. Ve spojitosti s vykrmováním bývá skloňována také závislost na jídle či zneužívání obézních žen. Například Samantha Murray z Macquarie Univerzity v Austrálii ve své práci „Locating Aesthetics: Sexing The Fat Woman“ (Volně přeloženo jako „sexualizování tlusté ženy“) z roku 2004 nahlíží na feederismus s velmi jasnou negativní konotací. „Feederismus je ojedinělá sexuální praktika, která zahrnuje submisivní ženy nechávající se vykrmovat dominantním mužským vládcem. Toho vzrušuje sledovat svoji submisivní podřízenou, jak čím dál tím víc tloustne, čím víc ji nutí on jíst,“ uvádí. Dále ve své práci popsala feederismus jako vztah mezi dominantním feederem, který nutí jíst submisivní feedee. Celý akt se podřizuje přání a potěšení feedera, což přináší vykrmovaným ženám stejné duševní utrpení, jako jiná forma týrání či nátlaku.

Čtěte také: 

Reklama