Středa 1. 6. 2016 se nesla v duchu zdravého jídla i vaření. V prostorách Art & Event Gallery Černá Labuť se pořádala zážitková akce na podporu hubnutí s KetoDiet. Výživová specialistka Martina Dvořáková podrobně přiblížila celý proces hubnutí pomocí ketodiety i to, co se s tělem děje během takzvané ketózy. Fitness trenérka Petra Polanská poté doporučila vhodné pohybové aktivity při hubnutí i po skončení dietního programu.  Výhody hubnutí s ketodietou shrnula marketingová ředitelka KetoDiet paní Janina Dvořáková.

d

Akce zdravého vaření s KetoDiet si kladla za cíl poskytnout o ketodietě hlubší informace a vyvrátit nejčastější mýty, s nimiž se veřejnost v rámci ketodiety setkává. Podle výživové specialistky Martiny Dvořákové je součástí mise této ryze české značky prosazování osobního přístupu a výživového poradenství. To je určeno jak pro současné, tak potenciální klienty.

Zdravě, rychle a chutně

Po diskuzi s odborníky následovala ochutnávka čtyřchodového menu, které šéfkuchař z Prague Catering připravil pro hosty přímo na místě. Díky tomu se všichni mohli přesvědčit, že zdravé vaření může být nejen snadné na přípravu, ale také velmi chutné. Na menu nechyběl například filet z candáta s proteinovou krustou nebo tartaletka z proteinu s jahodami a rebarborou.

Ketonová neboli proteinová dieta, je podle Janiny Dvořákové ideální nejen pro osoby s výraznou nadváhou, ale i pro ty, kteří chtějí změnit své stravovací návyky. Pro urychlení celé procedury je podle fitness koučky Petry Polanské vhodné zařadit do svého života pravidelný pohyb. Tomu by se lidé měli věnovat 2x až 3x týdně, přičemž zátěž by se měla s ubývajícími kilogramy zvyšovat. Vhodným doplňkem stravy je rovněž Carnosine, který podporuje metabolismus a pomáhá odbourávat následky stresu.

Základ proteinové diety tvoří bílkoviny a zelenina. Vybírat lze ze tří plánů - KetoDiet Basic, Medium a Intense, lišících se délkou programu a počáteční váhou jedince.

Ketodieta samozřejmě není vhodná pro každého. Hubnout by s ní neměly například těhotné či kojící ženy ani cukrovkáři a lidé s oslabenou funkcí jater a ledvin. Jedním z témat při diskuzi byl také obávaný jojo efekt.

„Ten samozřejmě nastane, pokud se lidé po skončení diety vrátí ke svým předchozím stravovacím návykům. Jojo efektu se lidé nemusí bát, budou-li po dietě zařazovat do svého jídelníčku sacharidy postupně,“ vysvětlila Martina Dvořáková. Ketodieta je totiž založená na výrazném omezení sacharidů. Kromě proteinových nápojů a doplňků stravy se fanoušci ketodiety do budoucna mohou těšit i na rozšíření sortimentu jídel o proteinové chleby a těstoviny.

www.ketodiet.cz