Vánoce jsou svátkem, kdy na Štědrý večer nechybí na svátečním stole rybí polévka a ryba s bramborovým salátem. My jsme si udělali trochu předčasně svátky a změřili jsme se na trochu jiné recepty, než každý tradičně chystá. Proč neudělat změnu? Přinášíme vám inspiraci, která nás samotné nadchla.


Partnerem naší akce byla značka Nowaco, určitě tyto výrobky ze zmrazených ryb znáte ze svých obchodů, kam chodíte nakupovat. Do našich receptů jsme zakomponovali filé z mořských štik z Kanady a Argentiny a filé – „svíčkovou“ z tresky z Aljašky.

Vyzkoušeli jsme tyto recepty

Na akci nás bylo 17 a všichni jsme si na rybách od Nowaco náramně pochutnali. Propojení s ostatními ingrediencemi daly rybám velmi zajímavé chutě. Všechny recepty najdete na našich stránkách, tak se s námi inspirujte. A je jedno, jestli si je dáte ve všední den nebo o Vánocích. Myslete na to, že ryby je třeba konzumovat pravidelně. Uvidíte, že s našimi recepty dostane váš rybí pokrm další rozměr a to vás bude bavit.

Jaké byly reakce na recepty, které pro naší kulinářskou akci připravila naše kolegyně a zkušená kuchařka, foodbloggerka Elly z bohynekuchyne.cz?

„Rybí filé s bylinkovou krustou je naprosto vynikající! Určitě to doma budeme vařit“!

„Rybu pečenou takto v papírovém kabátku jsem ještě nejedla a při tom je to tak jednoduché a skvělé.“

„Všechny testované ryby a recepty jsou super. Těším se, až to upeču doma, to jim bude chutnat.“

„Nikdy jsem nejedla svíčkovou z ryby. Je to opravdu hodně dobré a recept si uložím.“

„Ryby Nowaco kupujeme nejčastěji filé z tresky, je šťavnaté, bez kostí a jí ho i moje malé děti. S recepty, které jsme tady ochutnali, to bude bezva večeře.“

„Na ryby od Nowaco nedám dopustit a recepty mi moc chutnaly. Byly pro mne překvapením, jak dobře se dá upéct ryba.“

Podívejte se na naše fotky, jak jsme si akci užili!


Dostupná kvalita pro každého – vybírejte ryby, které jsou kvalitní! Jak je poznáte?

Naší tipem jsou výrobky ze zmrazených ryb, na kterých najdete logo s bílou rybkou a s nápisem MSC. Jsou kvalitnější než ostatní, a přitom jsou jen o malinko dražší. Rozdíl se počítá na koruny. Pokud ještě k tomu objevíte na obalu produktu nápis „Zmrazeno na moři“, pak se vám dostal do ruky opravdu dobrý úlovek. Znamená to totiž, že surovina pochází z ryby, která byla ihned po vylovení zpracována. Takže rybí maso si díky rychlému zmrazení uchová vše potřebné, především svoji typickou vůni i chuť. Pokud chcete jít v obchodě rovnou na jistotu, sáhněte po Filé od značky Nowaco, které splňuje obojí. Ve složení je 100 % masa a žádná voda či jiné přídatné látky v něm nejsou. Více najdete v našem článku ZDE.

Reklama