Vždy, když čekám návštěvu, snažím se vymyslet nějaké originální pohoštění. Různé variace kuliček, ať už zeleninových nebo masových u nás na stole rozhodně nesmí chybět. Tentokrát jsem vymyslela recept na rybí pochoutku. Těšte se na další pochoutku z kuchyně blogerky Šůšy.

Kuličky z uzeného lososa jsou rychlé a hlavně moc dobré. Stačí je pouze ochutit čerstvými nebo sušenými bylinkami a nechat je upéct v troubě. Kuličky doporučuji namáčet např. do řeckého jogurtu nebo podávat se zeleninovým salátem.
losos


Budeme potřebovat (na 15 ks):

  • 200 g uzeného lososa (použila jsem lososa uzeného teplým kouřem)
  • 2 vejce
  • 1 malá cibule
  • 1 lžíce pohankové nebo špaldové mouky
  • 1 lžička Fit koření (použila jsem bylinkovou směs)
  • sůl

Postup: Uzeného lososa „rozdrobíme“ do misky, přidáme k němu nadrobno nakrájenou cibulku, vejce, mouku, koření a sůl. Vše pořádně promícháme a pomocí rukou tvoříme malé kuličky. Ty pak vyskládáme vedle sebe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě vyhřáté na 190 stupňů cca 20-25 minut. 

Kdo je naše spřátelená blogerka Míša Šůša?

ŠůšaRáda bych na svůj blog www.cookingwithsusa.blogspot.cz pozvala všechny čtenářky, které rády objevují a zkouší nové chutě, ale i ty, které mají rády klasickou domácí kuchyni a chtěly by ochutnat něco nového. Také bych chtěla pozvat každého, kdo se zajímá o zdravý životní styl a chtěl by do svého jídelníčku zařadit nějakou tu zdravou mňamku. Člověk se totiž pořád učí, a ani já nejsem výjimkou. 

Vyzkoušejte i jiné recepty blogerky Míši:

Reklama