Jestli nevíte, co se zbytky z linckého těsta, nechte si poradit čtenářkou Helenou a vyzkoušejte její kuličky, na které zaslala recept do tématu: Rychlé vánoční cukroví.

Zbylo vám linecké těsto? Nevíte co s odkrojky? Zkuste kuličky, které zaslala čtenářka Helena. Téma je dnes vánoční: Rychlé cukroví.

Kuličky z lineckého těsta

Je to taková malá vychytávka z lineckého cukroví: Odkrojky z lineckého cukroví zpracujeme v menší kuličky.

Rozšleháme 1 vejce, dáme ho do kompotové misky, každou kuličku napíchneme na párátko a máčíme ve vajíčku.

Do připraveného hlubokého talíře nasypeme mleté ořechy nebo kokosovou moučku, kuličky - asi tak po pěti - sešoupneme z párátka do ořechů či kokosu, krouživým pohybem talíře se kuličky samy obalí.

Pak je naskládáme na plech s pečícím papírem, do každé kuličky uděláme obrácenou vařečkou důlek, do kterého zdobičkou kápneme trochu pikantní marmelády. Pečeme při 175 st. cca 10 minut.

Jde to velice rychle, cukroví hezky vypadá i chutná.

Zdraví Vás,
Helena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

pik