Nerada balím na dovolenou. Spíš to nenávidím. Tašky jsou plné, kufr nejde dovřít, ale někam tu spoustu věcí musím dát.

hadací soutěž - nápověda: Na konci roku 1814, ve věku 74 let, po celkem třiceti letech ve vězení v Charentonu umírá.

Při cestách se inspiruji jejich charakterem. Do přírody nebo na dobrodružný výlet volím sportovní a praktický batoh. Nebo cestovní tašku z materiálu, který se jen tak neušpiní a je vhodný i do nepříznivých podmínek.

Jsou ovšem cesty klasicky dovolenkové a při nich zásadně sáhnu po kufru. Mám ráda pevný, nejlépe s přihrádkami na oblečení, které se jen tak nepomačká. Prodávají se i speciální vaky na obleky a šaty se zabudovaným ramínkem. Ty stačí v hotelu jen vybalit a šup s nimi do skříně! Samozřejmě musí mít kolečka a pohodlné držadlo. Vlastním skořepinový, ale líbí se mi moderní design kufrů ze zpevněného polyesteru s potřebnými kapsami, kam se vejdou boty, a pro ženy je v nich velmi potřebná kapsa na kosmetiku.

Většina z nás má kufry konzervativních barev. Pokud dáváte přednost veselému a vtipnému vzhledu, kupte si cestovní zavazadlo barevné a originální. Jejich výhodou je, že vám barvičky a vychytávky zabrání záměně zavazadel na letišti. Tyto kufry nebo tašky jsou k nepřehlédnutí. Také mám ráda cestovní kufříky na kosmetiku.

Vejde se tam plno věcí, ale při dnešních bezpečnostních letištních opatření se obávám je hodit mezi další kufry do zavazadlového prostoru.

Nejsem snob ani při takových penězích, abych nakupovala drahé značkové kufry a tašky, jaké třeba vyrábí Louis Vuitton, který se výrobou cestovních zavazadel proslavil. Jsou pěkná, zajímavá, ale ty ceny! Přesto ale vybírám kvalitní výrobky, aby něco při cestách vydržely. I když kvalita a pevnost neznamenají to, že vám zavazadlo nepoškodí při přepravě. Dodnes nezapomenu na to, jak mi na letišti vyjel do té doby nový, skořepinový, moderní a drahý

kufr převázaný motouzem, ze kterého visely na všechny strany mé svršky. A letecká společnost se prý omlouvá...

Jaká používáte při cestovní zavazadla?
Preferujete kufry nebo tašky?
Dáte na módu, nebo s sebou vozíte staré papíráky?
Stalo se vám někdy, že vám zavazadla zničili?

Napište mi.

Reklama