Musím se přiznat, patřím k těm bláznům, kteří mají v kabelce dva mobily. Takže kudy chodím, tudy zvoním. Jeden pracovní, jeden soukromý, na jednom věčně lidi z firmy, na druhém děti, manžel, babička… ještěže náš buldok Hakim nemá svoje číslo.

Ale jinak si na mobily nemůžu stěžovat. Když stojíte v dopravní koloně a nemáte možnost omluvit se předem za pozdní příchod na důležitou schůzku, je to ideální pomocník. Nebo jste mimo kancelář a někdo vás velmi naléhavě shání. Jste odpoledne v práci, vaše děti mají různé aktivity a vy nemáte možnost je zkontrolovat. Partner odešel na nákup a vás napadlo, že potřebujete koupit ještě několik věcí, nebo šéf je na celodenní konferenci a vy ho nechcete obtěžovat voláním a raději byste mu poslali SMS, ať se ozve sám, až bude mít čas… Prostě jsou věci, které by byly bez mobilu neřešitelné, to je marná sláva.

Teď ale i pro mě dostal mobil docela jiné grády. Pořídila jsem si nový, šikovný stroj, který zvládne dvě SIM karty najednou. Takže v kabelce už tahám jenom jeden telefon a všichni se mi na něj dovolají. Ke všemu v mobilu teď mám i internet a je to fakt ohromný. Tuhle jsem hledala nějakou pěknou restauraci a hned jsem si tam udělala rezervaci.  Nebo mi ujel autobus a hledám další spojení, včetně navazujících spojů, žádný problém. Stejně tak, když chci zjistit zpoždění vlaku nebo letadla. Stránky s jízdními řády, centrum nebo seznam.cz, mapy, firmy, google, prostě všechno k hledání informací mám pořád při ruce.

Ze začátku jsem tomu zrovna nevěřila, ale znáte to – děti jsou v tomhle o krok před námi. „Mami, přece nebudeš sto roků za opicemi…“ Pořád jsem říkala, že tyhle mobily jsou na mě děsně složité. Tak mě vyvedli z omylu. Třeba internet – používám Vodafone a díky novému designu Vodafone live! je brouzdání po internetu v mobilu hračka. Všechno je praktické a jednoduché. Překvapilo mě, i jak je internet v mobilu rychlý, přehledný a dávno už ne tak drahý, jak jsem čekala. Synátor mi navíc poradil stránky www.internetdomobilu.cz. A ty mě přesvědčily asi ze všeho nejvíc. Internet v mobilu si užívám fakt naplno. A hlavně ten pocit, že všechno zvládám mnohem snáz a děti navíc ví, že máma není sto let za opicemi.

A ještě perlička na konec: Právě náš kluk tuhle přinesl ze školy poznámku, že používá mobil jako tahák při písemkách. Samozřejmě dostal vynadáno, ale pak jsem po něm chtěla, aby mi ukázal, jak to dělá. Musím říct, že mě překvapilo, jak rychle se data stahují a jak se pěkně stránky přizpůsobí displeji telefonu, takže jejich užívání je fakt v pohodě. Pak jsme s klukem začali probírat, co mu při písemce nešlo. Jako na potvoru to byla chemie, a z té já si pamatuji jenom jeden vzorec, ale zase nevím, k čemu je. Takže stačila chvilka a už jsme na ty taháky na webu koukali přes mobil oba, abychom teda rozluštili, co v té škole zase chtějí. Ještěže zvládám aspoň ten mobil.

Reklama