profimedia.cz
Zdroj: Profimedia.cz

Snad každému se nejdříve vybaví předimenzované účesy glam-rokových hvězd s rozčepýřenou ofinou, nebo minimálně sestřihy mladé Carrie Bradshawové ze Sexu ve městě. Na druhou stranu se nám už do módy vrátily i mrkváče, nebo roláky. V případě ofin a kudrnatých vlasů, jde hlavně o provedení a styl.

Na aktuálnost střihů pro kudrnaté vlasy, které jsou často provázeny ofinou, jsme se zeptali Petry Měchurové, která tento střih předvedla již loni na podzim, ale jeho mutacím se věnuje doteď.

Petro, jak to je s kudrnatými vlasy v roce 2017? Můžeme našim kudrnatým čtenářkám poradit, aby daly svým vlasům volnost a podpořily jejich naturel?
Vlny jsou definitivně in! Drobné vlny - prstýnky, velké vlny, volné, plážové. Jakýkoliv typ, určitě se nespletete. “Řekněte to vlasy.” Nemusíte se bát odvázat se.

Vrací se do kadeřnických salonů procedura trvalé?
Jakákoli trvalá je chemický zásah do vlasů, takže nejdříve bych doporučila to zkusit bez trvalé. Stačí úprava foukané s difuzérem a použít přípravky na podporu vln (krémy, pěny, spreje) Věřím, že každý vlas se může vlnit jen finální úpravou. Pokud se pro trvalou rozhodnete, počítejte s tím, že o to větší potřebují pak vlasy péči. Používejte přípravky pro vlnité vlasy, které je ošetří a budou je dostatečně vyživovat.

Jakým typům budou kudrnaté vlasy nejvíc slušet a ke komu se naopak moc nehodí?
Typy, kterým vadí, že vlasy nemají disciplínu, vlas přesně vedle vlasu, těm to určitě nedoporučuji. Vlasy budou víc rozčepířené, neposedné. Naopak slečny s vlnitými vlasy si teď můžou odpočinout od dennodenního žehlení vlasů a odvázat se. Jinak, vlnité a kudrnaté vlasy můžou slušet, jak romantickým typům, tak dívkám které ve spojení s kratším střihem docílí jakéhosi “rošťáctví”. Vlnité vlasy sedí dobře k dlouho trvajícímu trendu messy-look ale i k ombre, kde hezky vyniknou jednotlivé prameny.

petra měchurová
Hair: Petra Měchurová
Photo: Ladislav Kyllar
Production: Lenka Balounová

Jak tedy docílit toho aby se mi vlasy správně vlnily?
Bude to znít podezřele, ale vlasy minimálně češte a přes den si je ani neprohrabujte v rukou, tím je zbytečně narovnáváte, nehledě na to že mají tendenci se lámat.  Ideální je rozčesávat a masírovat pokožku hlavy pouze za mokra. Pak doporučuji používat kondicionér a krémy s hydratací, ty pomohou udržet vlasy ve vlnkách. Vlasy lehce vysušte ručníkem, naneste pečující krém pro vlnité vlasy a pak vyfoukejte přes difuzér. Ten vlasy přirozeně přizvedne a dá jim tvar a pružnost. Pak můžete vlasy zafixovat lakem. Výborné je také vyživovat vlasy olejíčkem ve spreji, dodává kudrnatým vlasům lesk, který jim často chybí. Kudrnaté vlasy mají tendenci se lámat a být vysušené, takže opravdu kudrnatým typům radím vyživovat a vyživovat !

A co by jste nám řekla k trendu, kudrnaté vlasy a ofina? Změnilo se nějak nošení kudrnatých ofin oproti 90 letům, je to jenom retro, nebo mají střihy nová pravidla?
Ofiny se stříhají hustší a rozhodně se netupírují, vlasy se nechají přirozeně splývat. Ofina se také stříhá delší, střižená výše na hlavě, ne klasický trojúhelník. Tím že je ofina delší, můžete si jí i sčesat mimo obličej do stran, nebo přes temeno nahoru a někdy ji nechat zmizet.

Co nošení ofiny obnáší ?
Kudrnaté ofiny se nemusíte bát, jistě je potřeba kousek odvahy a odhodlání, ale paradoxně se někomu nosí lépe, než pečlivě zastřižená ofina rovná.  Oproti rovné ofině, se kudrnatá nemusí tak často zastřihovat, protože se zkroutí a roste pomaleji. Někomu ofina zvýrazní spodní část obličeje, a nebo naopak se dá ofinou spousta věcí schovat. Určitě doporučuji před ustřižením ofiny pečlivou konzultaci s profesionálním kadeřníkem, ale pokud vám tenhle nový styl sedne, myslím že budete za hvězdu.

Petra Měchurová

petra měchurová

Je jednou z nejvýznamnějších osobností české kadeřnické scény. Uznání si získala nejen v Čechách, ale díky mnoha mezinárodním cenám a účasti na prestižních zahraničních kadeřnických show i v zahraničí. Petra je první ženou na světě, která získala nejprestižnější kadeřnickou cenu AIPP Grand Trophy (v roce 2009) a zařadila se tak mezi kadeřnické celebrity.

Reklama