Při hektickém tempu dnešního života, když zbývá jen velmi málo času na domácí relaxaci, nemůže být nic lepšího než spolehlivý partner, který dokonale a rychle pomůže v kuchyni.  Jednoduchým řešením je kuchyňský robot.

 

Co je dobré si před nákupem promyslet

Před nákupem kuchyňského robotu je určitě důležité zvážit hned několik věcí:  co od tohoto přístroje očekáváme ve smyslu funkcí a výkonnosti. Zaměřit se hlavně na příkon v zátěži, rychlost, hlučnost, ale i kapacitu jednotlivých nádob. Druhým hlediskem jsou jednotlivé funkce.  Dnešní kuchyňské roboty v sobě kombinují hned několik přístrojů  -  kuchyňský robot jako takový, který nabízí takové funkce jako například strouhání, sekání, krájení, drcení, hnětení atd., a dále pak třeba mixér, odšťavňovač nebo mlýnek na maso.

 

Na co si dát pozor, co si zkontrolovat

V obchodě bychom se pak měli zaměřit na již detailnější zkoumání. Určitě bychom neměli podceňovat ovládání jako takové. Zde se můžeme setkat jak s  dvěmi rychlostmi a pulsním ovládáním, tak také např. i se Smart Process Control (Philips), který v rámci ovládacího panelu nabízí předprogramovaná tlačítka jednotlivých funkci. Důležitá je i jednoduchost sestavení a rozebrání, např. speciální systém Click & Go (Philips) nebo fakt, zda je příslušenství vhodné pro mytí v myčce na nádobí nebo robot disponuje funkcí předčištění. A samozřejmě nezapomínejme i na bezpečnostní prvky ve formě bezpečnostních pojistek, přísavek na spodní části zabraňující sklouznutí nebo stržení robotu z kuchyňské linky,  automatického vypnutí či brzdy motoru.

 

A zde je několik žhavých novinek značky Philips:

 

Univerzální kuchyňský robot Philips Cucina HR 7745 s odšťavňovačem, mixérem a lisem na citrusy má příkon 800 W, nabízí různé nastavení rychlosti i pulsní regulaci  a zastane celkem 33 funkcí. Velká nádoba o objemu 3,6 litrů (největší nádoba v této  třídě kuchyňských robotů) umožňuje přípravu velkého množství jídla pro rodinu i přátele; mixér pojme až 1,5 litru tekutin. HR 7745 je mimo jiné vybaven hnětacím příslušenstvím umožňujícím hnětení všech typů těst a promíchávání příprav na koláče, 5 kovovými vkládacími kotouči pro řezání (střední/jemné), strouhání (střední/jemné), drcení nebo kovovým šlehačem pro šlehání, skladovacím boxem na příslušenství. Orientační maloobchodní cena je 4 990 Kč.

 

Kuchyňský robot Cucina HR 7740 s mixérem a lisem na citrusy zastane celkem 31 funkcí, nabízí dvě rychlosti i pulsní regulaci a má příkon 800 W. Mezi jeho příslušenství patří mimo jiné nůž z nerezavějící oceli, nástroje pro hnětení všech druhů těst a promíchání příprav na koláče, 4 kovové kotouče pro řezání (střední), strouhání (střední/jemné), drcení nebo kovová metla pro šlehání. A samozřejmě lis na citrusy. Orientační maloobchodní cena je 4 290 Kč.

 

Kuchyňský robot Cucina HR 7735 s mixérem a příkonem 700 W má dvě rychlosti a pulsní regulaci  a zastane 29 funkcí. V rámci příslušenství nabízí nůž z nerezavějící oceli, nástroje pro hnětení všech druhů těst a promíchání příprav na koláče,  3 kovové kotouče pro řezání (střední), strouhání (střední), drcení nebo emulzní disk pro šlehání. Orientační maloobchodní cena je 3 790 Kč.

 

 

A navíc, pokud si jeden z těchto robotů zakoupíte  do 17. 7. 2005, jste už jen malý krůček od možnosti vyhrát hospodyni na ½ roku zdarma. Pak už jen stačí poslat registrační SMS a zkusit si tipnout správnou odpověď na otázku „Kolik vysavačů společnost Philips prodala na území ČR od 1. 11. 2004 do 30. 11. 2004?“. Kromě hlavní ceny  - zajištění týdenního úklidu domácnosti, můžete taktéž každý měsíc získat i mnoho dalších cen, jako např. mobilní telefon, pánský či dámský holicí strojek, vysoušeč vlasů nebo tričko Philips. A i když se na vás štěstí neusměje, nebuďte smutní, protože již svým nákupem jste pro svou domácnost „vyhráli“ jednoho z nejkvalitnějších domácích pomocníků. 

 

Více informací naleznete na letácích v obchodech nebo na www.philips.cz

 

Soutěžit o vysavač můžete i na našich stránkách - ZDE

 

 

 

 

 

Reklama