Kuchyně je bezesporu místem, kde vyprodukujeme nejvíce odpadků z celé domácnosti. A protože je tento odpad různorodý, jak organický (zbytky jídel, zeleniny, ovoce), tak anorganický (papírové i umělohmotné obaly, skleněné i plastové lahve), není vhodné mít v kuchyni pouze jeden odpadkový koš na veškerý odpad.

Proti klasickému odpadkovému koši mluví především dvě věci. Nebývá zpravidla nijak moc veliký, takže se do něj všechen odpad nemůže vejít. A když už se vejde a vy do jednoho koše vyhazujete jak obaly od potravin, tak zbytky od jídla, určitě tento koš nebude příliš vábně vonět.

A jak problém s tříděním a likvidací odpadků vyřešit, nám poradí Pavel Janovský, který vyrábí a navrhuje kuchyně.

"Udržet pořádek v kuchyni a zároveň třídit odpad dnes není žádný problém. Pomáhají nám při tom kuchyňské drtiče odpadků, sortéry, kuchyňské lisy a také centrální vysavače."

Co jsou to kuchyňské sortéry a jak fungují?
"Kuchyňský sortér je vlastně takový vylepšený odpadkový koš. Je zabudovaný ve spodní kuchyňské skříňce, ze které se buď vyklápí nebo vysouvá ven. Lepší sortéry se dokonce dají otevřít jen kolenem, kterým lehce strčíte do skříňky. Nemůže se vám tak stát, že si špinavýma rukama zbytečně zašpiníte skříňku.

Jednodušší sortéry se skládají ze dvou kbelíků na organický a anorganický odpad. Ty složitější mají ještě další, menší kbelíky třeba na plechovky, sklo. Kbelíky ještě bývají kryty policí, která zabraňuje šíření zápachu a můžete si do ní ukládat například čisticí prostředky."

Jak nám v kuchyni pomůže centrální vysavač?
"Centrální vysavač má jeden, pro kuchyni důležitý doplněk, a to je tzv. lopatka. Jde o štěrbinu, která se umístí do soklu kuchyňské linky a je napojena na systém centrálního vysávání. Vy musíte mít po ruce už jen smeták, kterým smetete nečistoty z podlahy ke štěrbině, kterou uvedete do chodu pouhým stlačením vypínače nohou. A je uklizeno. Bohužel, tímto způsobem lze likvidovat především drobné nečistoty, rozsypané kuchyňské suroviny a smetí. Není vhodné do systému centrálního vysavače nametat například rozbité sklo."

S čím nám pomůže kuchyňský lis na odpadky?
"Lis na odpadky vlastně funguje tak, že se naplní odpadky asi do dvou třetin obsahu. Poté stačí lis zapnout a pěchovadlo stlačí obsah zásobníku ke dnu. Takto zpracovaný odpad je potřeba z kuchyně vynášet asi jednou za tři a více týdnů."

A konečně drtič odpadků...?
"Tento pomocník by, podle mého názoru, neměl chybět v žádné kuchyni. Myslím si, že za cenu okolo pěti tisíc korun (ceny se liší i podle druhu a výrobce) vykoná velice dobrou práci.
Drtič je zabudován pod výlevkou dřezu a slouží k drcení téměř jakýchkoliv drobnějších kousků odpadu. Jak takový drtič odpadků funguje a s čím nám může pomoci, to je na delší vyprávění."

Takže o drtiči odpadků se dočtete v dalším článku.

 

 

                         
Reklama